Mobil

15 Mayıs'ta WhatsApp'ı silmeyi düşünenler bunu mutlaka yapın!

Bu WhatsApp otomatik mesaj yanıtlayıcı ile kişilerinize mesajlaşma uygulamanızı değiştirdiğinizi söyleyeceksiniz. Artık WhatsApp kullanmıyorum lütfen şu uygulamadan ulaşınız.

15 Mayıs'ta WhatsApp'ı silmeyi düşünenler bunu mutlaka yapın!

WhatsApp’ın yeni gizlilik politikası bilindiği üzere 15 Mayıs tarihinde yürürlüğe giriyor. Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp Ocak ayında kullanıcılarına yeni gizlilik politikasını bildirmişti. Facebook uygulamaları arasında daha iyi iş iletişimi ve veri alışverişi için bilgi paylaşımı politikası çok fazla sayıda eleştiri aldı.

WhatsApp uygulamasını silecekseniz bunu mutlaka yapın

Yürürlüğe girme tarihi birkaç kez ertelenen politika nihayet 15 Mayıs’ta yürürlüğe girecek. Kabul etmeyi seçebilirsiniz veya kabul etmeyip uygulamayı silebilirsiniz. Kabul etmediğiniz zaman WhatsApp sohbet uygulamasına erişmek gibi temel işlevleri zamanla ortadan kaldıracak. Yani artık aktif bir şekilde uygulamayı kullanamayacaksınız.

15 Mayıs'ta WhatsApp'ı silmeyi düşünenler bunu mutlaka yapın! - Resim : 1

Signal, Telegram veya Bip uygulamasına geçen bir kullanıcı olduğunuzu varsayalım. Arkadaşlarınıza bundan bahsetmeniz ve haber vermeniz gerekecek. Telefon rehberinizdeki her bir arkadaşınıza tek tek mesaj atmak zorunda kalabilir veya her birini arayarak bunu bildirmek isteyebilirsiniz. Bunun ne kadar sıkıntılı bir süreç olduğunu bir düşünün.

Watomatic işte burada devreye giriyor. Sizi bu zahmetten kurtarıyor. WhatsApp mesajlarınıza otomatik olarak başka bir uygulamaya geçtiğinizi belirten özel bir metinle yanıt veren açık kaynak kodlu Android uygulaması olarak karşımıza çıkıyor.

15 Mayıs'ta WhatsApp'ı silmeyi düşünenler bunu mutlaka yapın! - Resim : 2

Uygulamayı Android telefonunuza indirip bildirim erişimi verdiğinizde aldığınız tüm mesajları önceden tanımladığınız bir metinle yanıtlıyor. Bu metni siz belirliyorsunuz ve istediğini gibi değiştirebiliyorsunuz. Şu an bu uygulama WhatsApp ve Facebook Messenger ile uyumlu bir şekilde çalışıyor.

Bu uygulama sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcıları büyük bir dertten kurtaracak gibi duruyor. Ne dersiniz? Siz kabul edecek misiniz?

Yorumlar
Cugulllllli hasssssaaon
Bu nasıl olur
Cevapla
Umut
Manyak
Cevapla
Elmas
Bence WhatsApp'ın yaptığı yanlış insanların özel yazışmalarını Facebook'a vermesi yanlış.İnsanların özeli sonuçta.Acaba başka bir uygulamayı WhatsApp kadar bilinmesi için mi yapıyorlar?Hiç bir şey anlamadım ben bu kadar bilinen bir telefon uygulamasının birden bire böyle bir şey yapması ben de tek çıkar yolun bu olduğunu düşündürüyor
Cevapla
Cjcuddufifi
Sadece neden türkiye ye bence bi art niyetleri var ben olsam kabul etmem ,umrumdada olmaz 😏
Cevapla
Hayat
Her aklınıza eseni yapıyorsunuz bence birazda biz yapalım onun için ben kullanmaya devam edecem 😇👍👐👼
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.