Ülkemizde akıllı telefon fiyatları son dönemlerde sıklıkla değişiklik gösteriyor. Amiral gemisi seviyesi akıllı telefonların fiyatları 10.000 TL barajını aşmış durumda. Diğer yandan teknoloji hızla gelişmeye devam ettiğinden, bir zamanlar amiral gemisi olma özelliği taşıyan telefon modelleri de geri plana düşüyor. Ancak bu modellerin yetenekleri yüksek olduğundan, fakat yeni modellerin çıkması ile fiyatları düşmeye baladığından, kullanıcılar için oldukça cazip hale geliyorlar. Bu noktada 2.500 TL ve altı akıllı telefonlara olan ilgi daha da artıyor.


Doğal olarak bütçesi kısıtlı olan ve yeni telefon almak isteyen kullanıcılar, genel olarak uygun fiyatlı bir model olmasının yanında, performans anlamında da yetersiz kalmayacak bir cihaz arayışındalar.


Eğer siz de ortalama bir bütçe ile alabileceğiniz en iyi telefonlar hangileri diye kara kara düşünenlerdenseniz, satın almak istediğiniz akıllı telefonun yüksek performansa, üst düzey kameralara ve iddialı tasarıma sahip olması öncelikli tercihiniz ise, sizler için hazırlamış olduğumuz listemizdeki akıllı telefonlardan birini mutlaka beğeneceksiniz.


2500 TL altına iyi telefon olur mu diye düşünmeyin. Zira bu paralara oldukça şık, geniş ekranlı, iyi kameralı muazzam modeller satın almanız mümkün. Bu segment cihazlarda özellikle Samsung Galaxy, Xiaomi, Huawei, Oppo, Meizu ve Realme modellerinin bazı telefonları oldukça dikkat çekiyor.


Düşük bütçeye sahipseniz ve düşük fiyata iyi bir telefon modeli bulma konusunda endişeli ya da önyargılıysanız, size önerimiz; önyargınızı bir kenara bırakarak, sizler için hazırlamış olduğumız listemize göz atmanız yönünde olacak.


Ancak listemize geçmeden önce ufak bir hatırlatmada bulunalım. 2020 Ağustos ayı güncel fiyatlarını dikkate alarak derlediğimiz 2500 TL ve altı fiyat etiketine sahip telefon modellerinin bulunduğu listemiz, yalnızca 2018 ve 2019 çıkış yılına sahip modellerden oluşmaktadır.


Not: Telefonlar, internet satış fiyatları dikkate alınarak listelenmiştir. Mağaza fiyatları belirtilen fiyatlardan daha yüksektir.


İşte 1500 - 2500 TL arası en iyi akıllı telefonlar;

Xiaomi Redmi Note 8
Ortalama Fiyat: 2500 TL

Xiaomi Redmi Note 8
Ortalama Fiyat: 2500 TL

Xiaomi Redmi Note 7
Ortalama Fiyat: 2250 TL

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.