Mobil

2 Aralık iPhone'ları çökertti!

Bir iOS 11 hatası, tarih 2 Aralık olarak değiştiğinde bazı iPhone'ların çökmesine neden oldu.


iOS 11'deki bir hata, takvim 2 Aralık'a dönüştüğünde bazı iPhone'ların çökmesine neden oldu. IMore'a göre, hata üçüncü taraf uygulamalarının bildirimleriyle alâkalı.

Apple hata ile ilgili zaten bir düzeltme yayınladı. Önümüzdeki hafta başlarında yayınlanacak olan iOS 11.2'yi Cumartesi sabahı cihazlara güncelledi. "2 Aralık" hatasını düzeltmenin yanı sıra iOS 11.2, iMessage aracılığıyla diğer iOS kullanıcılarına para göndermenizi sağlayan Apple Pay Cash aracılığıyla eşler arası ödemeleri de ekliyor.

Ancak, iOS 11.2 yazılım güncellemesi erken yayınlandığından ödemeler Pazartesi ya da Salı gününe kadar aktif olmayacak. Şimdilik yalnızca Amerika Birleşik Devletleri'nde mevcut.

iOS hatası, bu hafta Apple'ın ikinci büyük yazılım sorunu oldu. Bu hafta başlarında kullanıcılar, en son Mac işletim sisteminde herkesin "root" kullanıcı adıyla parola korumalı bir bilgisayarda oturum açmasına izin veren bir hata keşfetti. Apple ertesi gün bu hatayı düzeltti.

1512290928_iphone-x-35.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.