Mobil

2011 serisi Xperia modellerine Jelly Bean gelmiyor!

Sony, 2011 serisi Xperia modellerine Android 4.1 güncellemesi gelmiyeceğini açıkladı.

2011 serisi Xperia modellerine Jelly Bean gelmiyor!

Sony firması 2011 yılı boyunca piyasaya sürdüğü Xperia Arc S, Xperia Arc, Xperia Neo V, Xperia Neo, Xperia Ray, Xperia Mini, Xperia Mini Pro, Xperia Pro, Xperia Active ve Live with Walkman modellerine Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich güncellemesini yayınlayacağı sözünü vermişti ve şirket sözünde de durdu. Ancak Sony firmasının bu cihazlara Android 4.1 Jelly Bean güncellemesi yapıp yapmayacağı merak konusuydu.

Yeni gelen haberlere göre Sony Firması yukarıda saydığımız cihazlar için Android 4.1 Jelly Bean güncellemesi yayınlanmama kararı alınmış. Şirket bu karara gerekçe olarak ise bu güncelleme ile müşteri beklentilerinin karşılanamayacağının düşünmeleri oldu. Ancak cihazlar için firmware desteği kaldığı yerden devam edecek.

1350659503_jelly-bean-hd-wallpaper.jpg

Zaten Temmuz ayında Sony'nin İngiltere'deki Ürün Yöneticisi John Cooper, Facebook kanalıyla bazı müşterilerin sorularını cevaplandırmıştı ve Xperia Mini Pro ve Xperia Arc S'in Android 4.1 Jelly Bean güncellemesi almayacağını yazmıştı. Bu açıklamadan sonra diğer modellere de güncelleme gelmeyeceği tahmin ediliyordu.

Yorumlar
Misafir
net bilgi istiyoruz ya net bisey
Cevapla
ozgur
gelmez ve de gelmemesi lazım ben sony ray kullanıyorum ram 512 mb 4.0.4 bile şişirdi zorluyor, gerçi artık samsung note 2 alacağım. önceden acemiydik ram e dikkat etmemiştik. tavsiyem ram e dikkat edin tel alırken
Cevapla
baris
bu resmen adilik ya
Cevapla
Leo
320 mb dahili hafızanın olduğu telefona jelly bean gelmemesi normal :(
Cevapla
Şahin KURU
Kendine yapar ezilip gider diğerleri arasında adiler.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.