Mobil

2012'de Türkiye'ye bu kadar telefon girdi!

Bakanı Binali Yıldırım yaptığı açıklamada, 2012 yılında ithal edilen mobil cihaz sayısını açıkladı.

2012'de Türkiye'ye bu kadar telefon girdi!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım yaptığı açıklamada, 2012 yılında ithal edilen mobil cihaz sayısını açıkladı. Açıklamaya göre geçen yıl 14 milyondan fazla mobil cihaz ithal edildi.

Binali Yıldırım, bilişim sektörü sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile Ankara'da bir araya geldi ve 2012 yılında yaklaşık 14 milyondan fazla mobil cihazın ithal edilip kaydedildiğini açıkladı. Bakan Yıldırım, "Türkiye'de toplam yurtdışından gelen, kaydedilen cihaz sayısı 14 milyon 300 bin oldu. İçerde yapılan 368 bin olmuş. Daha gidecek ne kadar yolumuz olduğunu buradan anlayabiliyoruz. Toplam 14 milyon 700 bini aşmış" dedi.

1357122122_inside.jpg

Binali Yıldırım, cihaz alımlarında yerli katkıya önem verilmesi gerektiğini ifade etti ve şunları söyledi:

"İstiyoruz ki daha fazla cihaz Türkiye'de üretilsin, daha fazla katma değer ülkemizde kalsın. İki tane alet var. Bir tanesi Nuh Nebiden kalma bir tanesi her işini görüyor. Vatandaşa 'yav sen bunla idare et, bunu boş ver' demek su sesi gibi geliyor. Vatandaş niye desin 'ben bunu alayım.' Bunu nasıl bunun düzeyine getiririz? Ona bakmamız lazım. Bu çalışmayı yapmamız lazım. Zaten yaptığımız bu ortak toplantılar, bunu amaçlıyor. Biraz fiyakamızdan vazgeçelim, memleketi de düşünelim."

Binali Yıldırım, mobil cihazlarla ilgili yeni yasal düzenlemelerin yapılacağına işaret etti ve 4G ne zaman gelecek sorusuna,  3G konusunda tıkanıklık yaşandığında 4G'ye geçilecek diyerek cevap verdi.

Yorumlar
ugur
evet hakikaten birsürü telefon bize çok iyi girdi, vergilerle falan giren kazığın haddi hesabı yok
Cevapla
s@mi
sen devlet olarak bir şeyler yap gerisi gelir
Cevapla
Onlar nasil kelimeler tovbe tovbe.girdi falan:)
Cevapla
Misafir
cok haklisin maho.
Cevapla
maho
asgari ucret 700 tl tlf 2000tl tr cag atlamistir bence
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.