Mobil

2014 model Nexus 7'yi kim üretecek?

Hazırlanan rapora göre Google, yeni Nexus 7'de donanım ortağını değiştirecek.

2014 model Nexus 7'yi kim üretecek?

2012 yılında Asus ile donanım ortaklığına giden Google, Nexus 7'yi duyurarak tablet platformuna ilk adımını attı. Devam eden süreçte Nexus 10 için de Samsung ile ortaklığa giden Google; 2013 yılına gelindiğinde ise yeni nesil Nexus 7 tabletlet modeliyle Asus ile var olan ortaklığını devam ettirdi. 2014 model Nexus 10 içinse iddialar hala gündemi meşgul ediyor ve son yapılan değerlendirmeler söz konusu tabletin de Asus tarafından üretileceği şeklinde.

1380782729_nexus-7-2013.jpg

2013'ün son çeyreğine girdik ve önümüzdeki yıl tanıtılması muhtemel 2014 model Nexus 7 için iddialar dillendirilmeye başlandı. Endüstri dünyasının saygın kuruluşların Digitimes tarafından hazırlanan rapora göre Google, bir sonraki Nexus 7 için Asus ile ortaklığa gitmeyecek ve arama motoru devinin bu boşluğu doldurmak için çeşitli üreticilerle görüşmeler halinde olduğu bildirdi. Lenovo ve Acer'ın bunlar arasında olabileceği konuşuluyor.

Telefon tarafında son iki modelde LG ile ortaklığa giden Google'ın bu tarafta da donanım ortağını değiştirmesi bekleniyor. Daha önce HTC ve Samsung ile işbirliğine giden Google'ın Sony ile yeni ir Nexus telefon deneyimi sunması heyecan verici olacaktır. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.