2014'ün dördüncü çeyreğinde çıkacak telefonlar! - Page 1

1) Apple iPhone 6

Apple ne yapsa olay oluyor ama bu seferki olay olmayı hak ediyor. Sızıntılara ve analistlere göre 4,7 inç seviyesine kadar büyüyecek olan iPhone ekranı, birçok kişinin isteğinin de yerine gelmesini sağlayacak. iPhone 5S’nin A7 işlemcisine oranla biraz daha güçlü olacağı düşünülen A8 işlemci ile gelecek olan iPhone 6’nın kamerası da 13 MP seviyesine yükselecek. Apple'ın iPhone 6'da safir ekran kullanacağı da epey sık dile getiriliyor.

2014'ün dördüncü çeyreğinde çıkacak telefonlar! - Page 2

2) Sony Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact

Sony’nin her sene iki amiral gemisi tanıtmasına alıştık. Daha Xperia Z1’in üzerinden 1 sene geçmeden tanıtılacak olan Xperia Z3, sızıntılara göre biraz daha oval bir tasarıma, Snapdragon 801 işlemciye ve tabiki suya toza dayanıklılık belgesine sahip olacak. Xperia Z3 Compact ise aynı teknik özellikleri 4,6 inç boyutundaki bir ekran ile sunacak.

2014'ün dördüncü çeyreğinde çıkacak telefonlar! - Page 3

3) Samsung Galaxy Note 4

Samsung’un phablet serisi Galaxy Note, her sene olduğu gibi bu sene de güncellenecek. Ekran boyutunun aynı kalacağı iddia edilen cihazın, YOUM adı verilen bir çeşit bükülebilir ekran teknolojisini de içerisinde barındıracağı kulislerde konuşuluyor. Cihazın hem plastik hem de metal kasalı sürümlerinin tanıtılacağı da dikkat çeken iddialar arasında. Aslına bakarsanız Samsung’un en çok merak edilen cihazlarından birisi olması gereken Galaxy Note 4, şu an için başka bir Samsung’un, Galaxy Alpha’nın gölgesinde kalıyor diyebiliriz.

2014'ün dördüncü çeyreğinde çıkacak telefonlar! - Page 4

4) Samsung Galaxy Alpha

Plastik Samsung telefonlara alışmış kişiler olarak metal kasa ve Samsung’u birlikte düşünemesek bile Galaxy Alpha gümbür gümbür geliyor. Tam anlamı ile iPhone 6’ya rakip olması için tasarlanan Galaxy Alpha, 4,7 inç ekrana sahip olacak. Galaxy S5 ile yan yana görüntüleri ve benchmark sonuçları sızan akıllı telefonun Galaxy Note 3’ü geride bıraktığını buradaki haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.