2015'in en iyi fotoğraf çeken telefonu hangisi? - Page 1

9. Apple iPhone 5S ve Sony Xperia Z1 (Aldıkları Puan 76)

Akıllı telefonların kamera tarafında Samsung kadar iddialı bir diğer ismi de Apple oluyor. Apple'ın da bu listede birçok telefonu bulunmakta. Sony ise listemizdeki neredeyse tüm telefonlara sensör üreten bir firma. En iyi kameralı telefonlar listesinde birçok telefonu olmasını garip karşılamak oldukça tuhaf olabilir...

2015'in en iyi fotoğraf çeken telefonu hangisi? - Page 2

8. Nokia 808 PrueView (Aldığı Puan 77)

Kamera tarafında PrueView adı verdiği teknoloji sayesinde DSLR seviyesinde kamera performansı sunan ilk marka olan Nokia'nın 41 megapiksel değerindeki ilk telefonuı 808 PrueView çıktığı dönemde oldukça beğenilmişti. Lumia 1020'den bile daha fazla puan almayı başaran Nokia 808 PrueView efsane telefonların başında gelmektedir.

2015'in en iyi fotoğraf çeken telefonu hangisi? - Page 3

7. Google Nexus 6 (Aldığı Puan 78)

Yazılım özellikleri ile öne çıkan nexus telefonlarının kamera tarafındaki başarısı IMX214RS kamera sensörünün telefonlara entegre edilmesinden sonra geldi. Samsung ve LG üretimi Nexus telefonların kameraları her zaman "ortalama" bir performans verirken Motorola yapımı Nexus 6'nın kamerası oldukça başarılı işlere imza attı.

Telefon ülkemize gelmediği için testlerini gerçekleştiremediğimiz Nexus 6 en iyi kameraya sahip 7. telefon oluyor.

2015'in en iyi fotoğraf çeken telefonu hangisi? - Page 4

6. Galaxy S5, Xperia Z3 ve Xperia Z2 (Aldıkları puan 79)

Bu sıralamadaki en önemli detay bizce Sony tarafına ait. Zira Xperia Z2 ile Xperia Z3'ün aynı puan alması oldukça traji komik bir durum. İki telefon arasında gelişim olması gerekirken Xperia Z3'ün yerinde saymasını biraz garip karşıladık.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.