Android dünyasının can damarı olan Google Play Store, 2015 yılının en popüler uygulamaları arasında. 1.6 milyon uygulama sayısı ile lider konumda olan Google Play Store, geçtiğimiz yıla oranla %7 büyüme kaydetmiş. Google Play uygulaması Android’in zaten içerisinde geldiği için bir indirme linki bulunmuyor.

Büyüme oranı: %7
Ortalama aylık aktif kullanıcı: 89 milyon

Google’ın en eski uygulamalarından biri olan Google Maps yani “Haritalar” uygulaması, iOS ve Android platformlarının en çok kullanılan uygulamalarından bir tanesi. Uygulama, bu yıl içerisinde duyurduğu yeni özelliklerle önümüzdeki yıl daha fazla büyüme gösterebilir.

Büyüme oranı: %8
Ortalama aylık aktif kullanıcı: 87 milyon

E-posta servisleri arasında sözü geçen Gmail, mobil uygulama tarafında da diğerlerine kıyasla daha fazla dikkat çekiyor. 900 milyon kullanıcısı bulunan Gmail, uygulama tarafında yedinci sıraya gelmeyi başarmış.

Büyüme oranı: %4
Ortalama aylık aktif kullanıcı: 75 milyon

Fotoğraf paylaşma konusunda bir devrim yaratan Instagram, bugün artık bir Facebook servisi. Ancak halen Facebook’tan ayrı bir şekilde çalışıyor. Son derece basit yapısıyla inanılmaz bir hızda büyümeye devam ediyor.

Büyüme oranı: %23
Ortalama aylık aktif kullanıcı: 55 milyon

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.