Mobil

2015'te 46 milyon Galaxy S6 satışı hedefleniyor

Samsung, Galaxy S6'da satış rekoru kırabilir.

2015'te 46 milyon Galaxy S6 satışı hedefleniyor

2014 yılı Samsung açısından pek de iyi geçmedi, fakat Güney Koreli üretici özellikle Galaxy S6 rüzgarını arkasına alarak 2015’te önemli bir satış başarısı göstereceğe benziyor. Kısa süre önce yayımlanan bir raporda sadece operatörlerin 20 milyon Galaxy S6 siparişinde bulunduğu bilgisi ve Samsung’un yoğun talep karşısında mart-nisan dönemine ait üretim hacmini 12 milyon artırması firmanın Galaxy S6 ile önemli bir satış başarısı ortaya koyacağını gösteriyor.

Galaxy S6’nın elde edeceği satış adetine dair Citibank cephesinden de bir açıklama geldi. CitiBank analisti Henry H Kim tarafından yayımlanan rapora göre Galaxy S6 2015’te 46 milyon adet satacak. Önceki tahmini 38 milyon olan analistin gelen taleplere göre tahminini 8 milyon artırdığı görülüyor.

Raporda ayrıca Galaxy S6’nın elde edeceği satış başarısının Güney Koreli firmanın giriş ve orta düzey telefonları üzerinde olumlu bir etkiye neden olacağı ifade ediliyor. Raporda ayrıca Samsung'un  yılın ilk çeyreğinde elde edeceği kâr oranının %1’lik bir düşüş yaşayacağı fakat Galaxy S6 satışlarının başlamasının ardından kâr oranında %39’luk bir artış beklendiği ifade ediliyor. 

Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge tanıtıldıkları günden bu yana Samsung hisselerinde %8’lik bir artış görüldü. Galaxy S6’da kullanıcılardan gelen tepkileri bu defa iyi analiz eden Samsung, malzeme kalitesini ciddi anlamda artırırken, TouchWiz arayüzünü de hafifletti.  Donanım tarafından da Galaxy S6’nın en güçlü telefonlardan biri olduğunu da bir yere not etmek gerekir.  

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.