Mobil

2016'nın yeni Nexus'unun (HTC) bazı özellikleri sızdırıldı

HTC'nin bu yıl içinde üreteceği yeni Nexus'larından birinin bazı özellikleri sızdırıldı.

2016'nın yeni Nexus'unun (HTC) bazı özellikleri sızdırıldı

HTC'nin bu yıl üreteceği Nexus'lardan Sailfish kod adlı modelinin bazı özellikleri Android Police tarafından sızdırıldı.Bu yılın yeni Nexus'larını üretmeyi HTC'nin üstleneceği biliniyordu.Geçtiğimiz gün ise dış basın tarafından yapılan iddialar bu iki Nexus modellerinin 2016'nın en güçlü telefonları olacağı yönündeydi.İlgili haberi okuyabilirsiniz.

Android Police ise HTC'nin yeni Nexus'larından Sailfish kod adlı telefona ait olduğunu iddia ettiği bazı özellikleri paylaştı.

Android Police'in güvendiği kaynaklardan aldığı bilgilere göre Sailfish modelinin bazı özellikleri şu şekilde:

  • 4 çekirdeğe sahip 2.0 GHz saat hızlarında çalışan işlemci
  • Android N işletim sistemi
  • Parmak izi tarayıcısı
  • 2770 mAh kapasitesinde batarya
  • 5 inç büyüklüğünde 2K çözünürlüklü ekran
  • 4 GB Bellek(RAM) ve 32 GB dahili hafıza
  • 12 megapiksel arka ve 8 megapiksel ön kamera
  • USB Type-C çıkışı

1466803596_nexus-5x-nexus-6p-2.jpg

İlk bakışta bu özelliklerin Sailfish'i nasıl 2016'nın en güçlü telefonu yapabileceği konusunda şüpheleriniz olabilir.Fakat bir yere kadar RAM'in kapasitesi ya da dahili hafızasının kapasitesi veya hatta en güçlü işlemci türleri vesairenin telefonda mevcut olması onu en güçlü akıllı telefon yapmayabiliyor.Zira Galaxy S7 Edge ile 6GB RAM'e sahip Oneplus 3'ün hız testlerini hatırlatmak isterim.Burda en önemli nokta donanımların ve işletim sisteminin birbirleriyle en iyi şekilde optimize edilmiş olması.Eğer bu optimizasyon kullanıcı için bir çok kararsızlığa yol açacaksa isterse 16 GB RAM olsun bu kağıt üzerinde kalır.Yeniden aynı örneği vermek gerekirse Oneplus 3 donanım olarak 6GB RAM'e sahip.Fakat içerisindeki işletim sistemi yazılımı bu RAM'in tamamını kullanamıyor.

Android Police tarafından belirtilen özellikler maalesef bunlarla sınırlı.Görsel herhangi bir bilgi mevcut değil.Diğer model Marlin ile ilgili ise henüz bir bilgi bulunmuyor.

Eğer Galaxy S7 Edge ve Oneplus 3'ün hız testi videosunu izlemek isterseniz ulaşabilirsiniz.Aynı testin 6GB RAm'in tamamını kullanabilen rootlanmış Oneplus 3 ile yapılanını da yine aynı bağlantıda mevcut.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.