Mobil

2017'de en çok satılan akıllı telefon belli oldu!

2017 yılı içerisinde en çok satılan akıllı telefon belli oldu. Bakalım zirvede Apple mı yoksa Samsung mu var?


Analizleri ile ünlü Strategy Analytics, 2017 yılında en çok satılan telefon modellerini listeledi. Geçtiğimiz yıla oranla; telefon satışlarında yaklaşık 20.000 ünite daha az satıldığı listede göze çarpan ilk şey oluyor. 2017'nin ikinci çeyreğini kapsayan rapora göre; Apple, 16.9 milyon ünite iPhone 7 satarak en çok satan telefon unvanını eline geçiyor.

Listenin ikinci sırasında ise yine Apple var. Apple'ın 5.5 inçlik çift kamera akımını başlatan iPhone 7 Plus modeli 15.1 milyon ünite satarak listenin ikinci sırasında yer alıyor. İlk iki belli olduğuna göre listenin üçüncü ve dördüncü sırasında yer alan modeli tahmin etmek daha kolaylaştı.

Listenin üçüncü sırasında 10.2 milyon ünite satış ile Infinity Display ekranıyla bir akım başlatan Samsung Galaxy S8 yer alıyor. Galaxy S8'i, 9.0 milyon ünite ile ebat olarak daha büyük olan Galaxy S8+ modeli takip ediyor. Listenin beşinci sırasında ise Çinli dev Xiaomi yer alıyor.

Xiaomi'nin Redmi 4A modeli tam 5.5 milyon ünite satarak listenin son sırasında kendine yer buluyor. Redmi 4A'nın bu listede kendine yer bulabilmesinde, düşük fiyatına rağmen sunmuş olduğu performans büyük etkili oldu.

1502954824_-en-cok-satilan-akilli-telefon.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.