Uygulama analiz şirketi olan Apptopia, 2019 yılının en popüler 100 uygulamasını açıklamıştı. 2019 yılında en çok indirilen uygulamaların 10 farklı kategoriden oluşturulmuş sıralamalarını, geçtiğimiz haftalarda bizlerle paylaşan analiz şirketi, aynı zamanda kategorilerin ilk sırasında yer alan uygulamaların toplam indirme sayısına da yer vermişti.


Bu 10 farklı kategorinin; oyun, sosyal medya / mesajlaşma, eğlence, yiyecek / içecek, flört, seyahat, alışveriş, müzik, sağlık / fitness ve finans gibi başlıklardan oluştuğunu belirtelim.


Ancak biz bu içeriğimizde, Apptopia uygulama şirketinin açıklamış olduğu 2019’un en popüler 10 sağlık uygulamasından bahsediyor olacağız.


Sağlıklı olmak, şüphesiz herkesin sahip olmak istediği bir şeydir. Daha sağlıklı bir hayat, beraberinde daha iyi hissetmenize ve daha fazla şeyi yapabiliyor olmanıza olanak sağlar. Neyse ki, telefon ve tabletlerdeki uygulamalar iletişim ve eğlence için olduğu kadar, hayatı düzene sokmak ve daha sağlıklı bir yaşam için de kullanılabiliyor ve bu anlamda akıllı telefonlarda ve tabletlerde, daha iyi yaşamanıza, daha iyi beslenmenize ve daha sık egzersiz yapmanıza yardımcı olabilecek birçok uygulama mevcut.


Bildiğiniz gibi günümüzde akıllı telefon ve tabletlerin kullanım oranlarının hızla artması ile, mobil internet kullanımının hayatımızın bir parçası haline gelmesi ve sosyal medya ve mobil mecraların sağlık alanında da kullanılmaya başlaması sonucunda mobil sağlık uygulamalarının sayısının ve popülerliğinin yükselişe geçtiğini görmekteyiz.


Birçoğumuz adımlarımızı, kalorilerimizi, kalp atışımızı ve tansiyonumuzu ölçen, benlerimizi analiz eden, gebelik takipçisi ve/veya ağrı kesici hizmetleri sunan her yaşa ve ihtiyaca göre farklılık gösteren birçok mobil uygulamaya, iOS ve Android tabanlı cihazlarımızdan kullanmaktayız.


Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan 2019 yılının en popüler 10 sağlık uygulamasını hep birlikte inceleyelim.


İşte Apptopia'nın raporuna göre 2019’un en popüler 10 sağlık uygulaması;

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.