2021 yılının en çok satılan 5 telefonu belli oldu! - Page 1

Teknoloji dünyası her yıl olduğu gibi bu sene de pek çok yeni telefonla tanıştı. Koronavirüs salgınının gölgesinde geçen yılda zaman zaman krizlerin yaşandığına da şahit olduk. Özellikle çip krizi, teknoloji sektörünün en çok uğraştığı noktalardan birisi oldu. Fakat yükselen fiyatlara rağmen ihtiyacı olan veya mevcut telefonundan sıkılmış olan kişiler yeni bir model almaktan geri durmadı.

2021 yılının en çok satılan 5 telefonu belli oldu! - Page 2

2021 yılının en çok satılan 5 telefonu belli oldu!


ABD merkezli şirket IDC tarafından yılın en çok satılan telefonları belirlendi. Hazırlanan raporda Apple’ın etkinliği dikkat çekiyor. Bildiğiniz gibi marka daha yeni iPhone 13 serisini satışa sundu. Ancak iPhone 13 ailesinden bir telefonu listede görmek zaten imkansızdı. Ancak şirketin diğer telefonları ile listenin hakimiyetini ele geçirdiğini net bir şekilde söyleyebiliriz.

2021 yılının en çok satılan 5 telefonu belli oldu! - Page 3

Apple’a karşı koyabilen tek üretici ise Samsung oldu. Güney Kore merkezli teknoloji devi, Galaxy 12 isimli modeli ile kendisine ikinci sıradan yer buldu.

2021 yılının en çok satılan 5 telefonu belli oldu! - Page 4

Ancak Samsung haricinde ilk 5 sırada başka herhangi bir Android telefon yok. Açıkçası bu biraz şaşırtıcı. Zira bildiğiniz gibi Xiaomi son zamanlarda ciddi bir atak yaptı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.