Mobil

2K Çözünürlüğe Sahip ve Qualcomm 805'li Galaxy S5 qHD Çin'de Satışa Başladı

Hong Kong'ta faaliyet gösteren bir site 2K çözünürlüğünde ki, Galaxy S5'i satışa sundu!

2K Çözünürlüğe Sahip ve Qualcomm 805'li Galaxy S5 qHD Çin'de Satışa Başladı

Şubat ayında tanıtılan Galaxy S5 hem tasarım hemde donanım anlamında çok iyi olsada beklentileri karşılayamamıştı. Telefonun en önemli hayal kırıklığı ise kesinlikle RAM miktarı ve pil gücüydü. Aynı kasaya 3000 Mah pil koyan LG'den beklenen performanstan daha iyisi en az 3200 Mah pil gücü ve 3 GB yada 4GB sistem belliği Galaxy S5'ten beklenmekteydi.

2K çözünürlüğünde telefonların yavaş yavaş piyasaya sunulmasıyla birlikte ise birçok kullanıcı 2K çözünürlüklü telefonu bekleselerde asıl hayal kırıklığı asla ekran çözünürlüğü olmadı. Kasa kalitesi, Ram miktarı ve pil gücünün beklendiği seviyede olmaması Galaxy S5'te kullanıcıların hayal kırıklığı yaşamasına sebebiyet vermişti.

Samsung'un 2014 yılı içinde LG G3'ten evvel kesinlikle 2K çözünürlüğünde ve Snapdragon 805'li bir telefon tanıtacağını şiddetle öngörmekteyiz. Bundan Hong Kong'ta faaliyet gösteren bir site "SM-G906S" kod adıyla Snapdragon 805, 3GB Ram, 16 megapiksel kamera ve henüz tanıtılmayan Android 4.4.3 işletim sistemine sahip bir telefonun satışına başladı.

1399641198_galaxy-s5-qhd.png

Samsung'un böyle bir model üzerinde çalıştığının farkındayız, Samsung Galaxy S5 satışlarının baltalanmaması için belki şimdilik sessizliğini koruyor ama bu sitede satılan telefon gerçekse Xperia Z1 sahiplerinin başına gelen Galaxy S5 sahiplerinin de başına geldi diyebiliriz.

5.020 dolarlık fiyatın ise Hong Kong doları olduğunu varsayarsak telefonun 647 Amerika doları olduğunuda heberimize ekleyelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.