3 günde 13 milyon iPhone satıldı - Page 1

Apple, lansmandan yalnızca üç gün sonra, 13 milyondan fazla yeni iPhone 6s ve iPhone 6s Plus sattığını duyurdu. Bu, yeni bir rekor. iPhone 6s ve iPhone 6s Plus; İtalya, Meksika, Rusya, İspanya ve Tayvan dahil 40’tan fazla ülkede 9 Ekim’den, Türkiye’de ise 16 Ekim’den itibaren satın alınabilecek. Yıl sonuna kadar yeni iPhone’lar 130’dan fazla ülkede satılacak. “iPhone 6s ve iPhone 6s Plus satışları inanılmaz bir seviyeye ulaştı ve Apple tarihindeki tüm ilk haftasonu satışlarının çok üzerine çıktı” diyen Apple CEO’su Tim Cook “Müşterilerin geri bildirimleri inanılmaz. 3D Touch ve Live Photos’a bayılıyorlar. 9 Ekim’de daha da fazla ülkede iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ı müşterilere ulaştırmak için sabırsızlanıyoruz” diye konuştu.

3 günde 13 milyon iPhone satıldı - Page 2

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus, iPhone’un devrim niteliğindeki Multi-Touch arayüzüne 3D Touch ile yeni, güçlü bir boyut kazandırıyor. 3D Touch ekrana ne kadar kuvvetli bir şekilde bastırdığınızı algılıyor ve böylece yaptığınız temel işleri daha hızlı ve kolay bir şekilde yapabilmenize imkan veriyor.

3 günde 13 milyon iPhone satıldı - Page 3

Yeni iPhone’lar, resimleri canlandıran, zamanda donmuş halde olan anları, unutulmaz ve yaşayan anılara dönüştüren Live Photos özelliğine sahip. Live Photos, 3D Touch, 12 MP iSight kamera, 5 MP FaceTime HD ve Retina Flaş ve çok daha fazla teknoloji, gücünü Apple tarafından tasarlanan ve akıllı telefonlarda kullanılan en gelişmiş çip olan A9 çipten alıyor ve böylece daha hızlı bir performans ve daha uzun bir pil ömrü sunuyor. iPhone 6s ve iPhone 6s Plus, akıllı telefonlarda kullanılan en dayanıklı cam ve 7000 serisi alüminyum kullanılarak tasarlandı

3 günde 13 milyon iPhone satıldı - Page 4

16 Ekim’de 3 bin liradan Türkiye’de

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.