Mobil

4 farklı iPhone 12 modeli ortaya çıktı tasarımlar kesinleşti!

Apple’ın bu yılın son çeyreğinde satışa sunacağı 4 farklı iPhone 12 modeli ortaya çıktı. İşte yeni nesil iPhone modelleri.

4 farklı iPhone 12 modeli ortaya çıktı tasarımlar kesinleşti!

Bilindiği üzere Apple bu yılın sonlarına doğru 4 yeni iPhone modeli tanıtacak. Koronavirüs salgını nedeniyle Apple’ın yeni iPhone modellerini biraz gecikmeli olarak Ekim ya da Kasım ayı gibi satışa sunması bekleniyor. Muhtemelen iPhone 12 modellerinin Türkiye’ye gelişi de 2021 yılını bulacaktır.

4 farklı iPhone 12 modeli ortaya çıktı tasarımlar kesinleşti!

Şimdiye kadar iPhone 12 modelleri hakkında pek çok detay sızdırılmıştı. Son olarak sızdırılan CAD şemalarıyla birlikte iPhone 12 modellerinin tasarımları da kesinleşmiş oldu.

Dilerseniz telefonların tasarımlarına aşağıdan göz atabilirsiniz.

4 farklı iPhone 12 modeli ortaya çıktı tasarımlar kesinleşti! - Resim : 1

Burada karışıklık olmaması açısından ilk modelin iPhone SE olduğunu belirtelim. Dolayısıyla yeni nesil iPhone modellerinde tek kameralı bir model bulunmayacak. Ekran boyutu tarafında farklılık gösteren 2 farklı iPhone 12 modeli gelecek. iPhone 11 Pro ve Pro Max’ın halefi olarak da iPhone 12 Pro ve Pro Max modelleri tanıtılacak.

Bu modellerde 3 ana kameranın yanı sıra 3 boyutlu bir ToF kamerası da yer alacak. Söylentilere göre 2021’de çıkacak olan Apple Glasses da yalnızca iPhone 12 Pro ve Pro Max modelleri tarafından desteklenecek.

Daha önce de sızdırıldığı üzere iPhone 12 modelleri iPhone 5 ve 5s’te olduğu gibi keskin ve köşeli hatlara sahip olacak. Ayrıca çentik boyutunun da hayli kısaldığını görüyoruz. Muhtemelen Apple önümüzdeki birkaç yıla bu çentikten tamamen kurtulacaktır. En azından bizim temennimiz bu yönde.

Yorumlar
Teknolojiokuyan
Bu keskin köşeli çıktıktan sora görünbak bütün markalar aynısını yapacak
Cevapla
kapakatan
apple in android lerden temassiz sarj gece modu genis acili fotograf modu givi ozellikleri aldigi gibi mi? diger markalar aynisini yapacak diyosun da onlari apple icin ureten diger markalar. a13 bionic dedigin islemciyi ve onceki iphone islemcilerini iphone ekranlarini iphone bataryalarini samsung uretiyor
sefser
iphone almak istiyorum ama su tasarimi gördükce hala elim varmiyor ... ekranin ortasindaki nodge yada ciintiya mi giriyim arkadaki igrenc kamera lenslerine mi giriyim bilemiyorum. birde üzerine söyle salakca apple cildir 120ghz ekranlari okuyunca iyice igreti oluyorum artik.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.