Mobil

41MP'lik kameraya sahip Nokia EOS sızdırıldı

Windows Phone 8 işletim sistemiyle çalışacak telefonun en iddialı kameraya sahip olacağı iddia ediliyor.

41MP'lik kameraya sahip Nokia EOS sızdırıldı

Mobil dünyasında kamera noktasında bir devrim olarak değerlendirilebilecek 800 Pureview, sahip olduğu 41MP çözünürlüklü kamerayla sektörün en iddialı kamerasına sahip olmuştu. Telefonun unutulmaya yüz tutulmuş Symbian işletim sistemi ile duyurulması ise birçok kesimde hayal kırıklığı yaratmıştı. Bu sebeple satışlar da bekleneni veremedi.

Windows Phone 8 cephesinde Lumia 920 ile başlayan sonrasında 928 ve 925 modellerinde devam eden kamera geliştirmeleri, Nokia telefonları en iddialı kameralı telefonlar kategorisinde ilk sıraya koymakta. Son dönemde EOS kod adlı Windows Phone 8 platformuyla çalışacak 41MP çözünürlüklü kameraya sahip bir telefonun geliştirildiği iddia ediliyor. Önümüzdeki haftalarda resmi duyurusu beklenen telefona dair detaylı görüntüler ortaya çıkarken, telefonun kamera ve tasarım noktasında neler sunduğuna daha yakından bakıyoruz.
1370488740_1.jpg

Lumia 920 ile benzer bir tasarım sergileyen telefonun ne denli  güçlü bir kameraya sahip olacağı arka bölümde kamera için ayrılan bölümden anlaşılmaktadır. Nokia’nın Windows Phone 8 platformunda başlattığı tasarım anlayışından esintiler sunan Nokia EOS, polikarbonat maddeden üretilecek. Az ışıklı ortamlarda daha net çekimlere olanak sağlayan Xenon flaş, Pureview teknolojisi, optik görüntü sabitleme gibi önemli detayları barındıran telefon 4.5-inç boyutunda HD çözünürlüklü bir ekrana sahip olacak.  Telefonun haziran ayı içerisinde resmiyet kazanması bekleniyor.


1370488751_2.jpg1370488758_3.jpg1370489384_wpdangeos-4.jpg
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.