Tüketicilerin internet kotalarını aşmaları durumunda yüksek faturalarla karşı karşıya kalabileceklerini anlatan Özeren, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından hayata geçirilen ve internet sitesinde yer alan Veri Kullanım Hesaplayıcı sayesinde yüksek internet faturalarının önleneceğini ifade etti.

Dünyanın en hızlı mobil internet teknolojisi 4.5G için geri sayım başladı. Bu teknojiyi kullanabilmek için ise 4.5G uyumlu bir akıllı cihaz ve SIM kart gerekiyor. İletişim operatörleri düzenledikleri kampanyalarla SIM kart değişimini ücretsiz olarak yapıyor.

Operatörünüze 4.5G'ye geçmek istediğinizi bildirin. Muhtemelen operatörünüz size 4.5G'ye geçmek isteyip istemediğinize dair bir onay mesajı göndermiştir. Onayladıysanız sorun yok, onaylamadıysanız ve 4.5G'ye geçmek istiyorsanız mutlaka operatörünüzle iletişime geçin.

SIM kartınızın 4.5G'yle uyumlu olup olmadığını operatörünüze danışarak kontrol edin. Uyumlu değilse kartınızı değiştirin. SIM kartı değiştirmek şimdilik ücretsiz. Ancak 1 Nisan'da sonra ne olur henüz bilinmiyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.