Mobil

5 yaşında ve 10 dakikada 2500$’lık uygulama indirdi

Telefon ya da tabletleri çocuklara verirken dikkatli olmamız gerektiğini hatırlatan bir gelişe İngiltere'de yaşandı.

5 yaşında ve 10 dakikada 2500$’lık uygulama indirdi

Mobil dünyasındaki eğlenceli oyun ve uygulamalarla günümüz çocuklarının en çok sevdiği oyuncaklar artık telefon ve tabletler oldu. Artık oyuncak arabadan ziyade araba yarışları daha fazla ilgi topluyor. Birazdan okuyacağınız haber çocukların oyun oynarken oluşabilecek olumsuz bir durumu anlatıyor.

Çocuğu ya da yakın çevresinde bir çocuk olan herkes mutlaka telefonlarını oyun oynamaları için bunlara vermiştir. Oldukça keyifli ve eğlenceli dakikalar geçirdikleri kuşkusuz ancak, oyun oynarken yanlış alanlara girmeleri ya da uygulama mağazasına girip ücretli oyunlar indirmeleri içten bile değil.
1362202996_kitchenettee.jpg

İngiltere’de 5 yaşındaki bir çocuk babasının iTunes şifresi alarak iPad tablette ücretsiz oyunlar indirip oyun oynayacağını söylüyor. İndirdiği ücretsiz oyunlarda oyun içinde bazı ücretli bölümleri açan çocuk, kısa süre içerisinde 2500$’lık harcama gerçekleştiriyor.

Yorumlar
İyide niye apple hatalı? Kart bilgilerinizi girmeden acın hesabi, ya da kart bilgilerini silin olsun bitsin.
Cevapla
Misafir
Suç operatörlerde değil Apple'ın Market programında. Zaten öyle olmasa zararı geri ödemeye yanaşmazdı bile. Yoksa tüketici dava açıp hakkını alacaktı. Bunu bilen Apple erken davranıp zararı ödemeyi kabul etti.
Cevapla
uğur
ios kullanan arkadaşlar bilir zaten uygulamalarin ek özelliklerini almak paralı ve apple bunu öyle bir yapıyor ki bazen farkında olmasanız bile basiyorsunuz, birkeresinde farmwille benzeri bir oyunda 99 $ yabana gidiyordu ancak ayarlarda kredi kartı ayarlarını yapmamıştım ki ucuz sıyrıldım, apple berbat birsey özellikle küçük çocuklar için
Cevapla
Misafir
bizim operatörler incir ağacını dikerler hiç acımazlar.
Cevapla
Misafir
helal olsun apple. Bizim operatörler aracılığıyla öyle bir şey olsa bir de haciz gonderirler ödemiyor diye
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.