500 milyon telefon üreten Çinli ilk şirket!

Mobil dünyasının parlayan yıldızlarından ZTE, 500 milyon telefon sınırını geçen Çinli ilk üretici oldu.

500 milyon telefon üreten Çinli ilk şirket!

ZTE, 15. yıldönümü kutlamalarında Çin’in 500 milyon mobil cihaz üreten ilk şirketi olduğunu açıkladı. Uluslararası marka değerini gün geçtikçe arttıran ZTE, hali hazırda dünyanın en büyük 5 telefon üreticisinden biri konumunda.

Şirketin yönetim kurulu başkanı Hou Weigui etkinlik kapsamında yaptığı konuşmada “Yüksek kalitede cihazlar şirketin yeni odak noktası olacaktır. Bu noktada başarı sağlayabilmek için pazarlama ve reklam bölümüne daha fazla kaynak aktarılacak” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.
1366471652_zte-grand-s-picture.jpg

Dünya çapında ses getirmesi beklenen Grand Memo ve Grand S’i çok yakında kullanıcılara sunmayı planlayan Çinli üretici, Wal-Mart, Phones4U, Best Buy, eBay, Media Markt, Suning ve Taobao gibi perakendecilerle anlaşmaya vardı.

Qualcomm 800 işlemcili ilk telefonun üretici olan ZTE, Tegra 4 işlemcili ilk telefonu da yılın ikinci yarısında kullanıcıların beğenisine sunacak. ZTE, Samsung ve Apple’ın uzak ara önde götürdüğü akıllı telefon platformunda Sony, LG, HTC, Nokia, ve Huawei ile sıkı bir rekabete girecek.