500 TL’lik Xiaomi Redmi 8A Dual tanıtıldı!

Redmi uygun fiyatlı model yelpazesini genişletmeye devam ediyor. İşte 500 TL’lik Redmi 8A Dual özellikleri!

500 TL’lik Xiaomi Redmi 8A Dual tanıtıldı!

Xiaomi’nin yan markalarından biri olan Redmi, uygun fiyatlı model yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde giriş seviyesindeki modeli 8A ile karşımıza çıkan Çinli üretici şimdi de 8A Dual modelini tanıttı.

500 TL’lik Xiaomi Redmi 8A Dual tanıtıldı!

Uygun fiyatıyla dikkatleri üzerine çeken Redmi 8A Dual gücünü Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 439 yonga setinden alıyor. Sistemini 2GB RAM ile destekleyen telefonun dahili depolama alanı ise 32GB. Elbette dileyen müşteriler için 3GB RAM’e sahip ikinci bir modelin bulunduğunu da hatırlatalım.

Redmi 8A Dual modelinde HD+ çözünürlükte 6.22 inçlik LCD ekran bulunuyor. Gorilla Glass 5 teknolojisinin kullanıldığı bu ekran damla çentik şeklinde bir tasarıma sahip.

500 TL’lik Xiaomi Redmi 8A Dual tanıtıldı! - Resim : 1

Telefonun arka tarafına baktığımıza orta bölümde dikey olarak konumlandırılmış 13MP + 2MP’lik çift ana kamera modülünü görüyoruz. Bu modülün hemen üzerinde ise flaş ışığı yer alıyor. Ön taraftaki selfie kamerasının çözünürlüğü ise 8MP.

5000 mAh kapasitesine sahip ortalamanın üzerinde bir pilden beslenen telefon, 18W hızlı şarj teknolojisini de destekliyor.

İlk etapta Hindistan’a özel olarak satışa sunulacak olan modelin başlangıç fiyatı ise 90 dolar olarak belirlenmiş. Yani Redmi 8A Dual yalnızca 500 TL’lik fiyata sahip. Tabi ki ülkemizdeki çeşitli vergilerle bu telefonun fiyatı 700 TL seviyesine çıkabilir. Fakat fazlası olmaz. Dileriz Xiaomi bu modeli en kısa sürede ülkemizde de satışa sunar.