Mobil

5.5-inç ekranlı iPhone 6'da daha güçlü bir işlemci yer alabilir

Son gelen haberler Apple'ın büyük ekranlı iPhone'da daha iddialı bir işlemciye yer vereceğini gösteriyor.

5.5-inç ekranlı iPhone 6'da daha güçlü bir işlemci yer alabilir

Apple’ın bu yıl farklı ekran boyutunda iki iPhone 6 tanıtacağı artık kesinlik kazandı diyebiliriz. Şu ana dek sızan fotoğraflar, tedarik zincirlerinden gelen bilgiler eylül ayında 4.7-inç ekranlı iPhone 6’nın yıl sonuna kadar ise 5.5-inçlik iPhone 6’nın resmiyet kazanacağı şeklinde.

Bugüne dek elde edilen bilgiler ve iPhone 6’lara ilişkin hazırlanan raporlarda iki iPhone arasındaki tek farkın ekran boyutu olduğu sanılıyordu. Fakat yeni bir bilgi iki telefonda işlemci birimlerinin de farklı olacağını iddia ediyor.

Cowen & Co analisti Timothy Arcuri Asya tedarik zincirlerinden edindiği bilgileri kamuoyu ile paylaştı. Analiste göre 5.5-inç ekranlı iPhone 6’da daha güçlü daha bir işlemci yer alacak.

Apple daha önce iPad Air, iPad mini ya da iPhone modellerinde aynı işlemcilere yer vermesine rağmen farklı frekans hızları kullandığına şahit oldu. Daha büyük ekranlı iPhone’da da daha hızlı frekansta çalışan A8 işlemcinin yer alması olası görünüyor. Hatta 5.5-inçlik iPhone 6’da daha yüksek çözünürlüklü ekrana bağlı olarak yine daha güçlü bir GPU’nun da kullanılmasından söz edilebilir.

Her iki iPhone modelinde işlemci farkının yanında farklı dokunmatik modüllerinin kullanılacağı da iddia ediliyor. 

kaynak: appleinsider

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.