Mobil

5,5 inç iPhone 6 ne zaman tanıtılacak belirmeye başladı

Apple iPhone 6'yı zamanından önce çıkartmak için büyük bir çaba sarfediyor.

5,5 inç iPhone 6 ne zaman tanıtılacak belirmeye başladı

Apple’ın iPhone 6'yı beklendiği gibi Eylül ayında tanıtması bekleniyor; fakat Apple'a yakın kaynaklar firmanın 2 farklı ekran boyutuyla (4,7 ve 5,5 inç boyutlarında ) iPhone 6 hazırladığını uzun zamandır dillendirmektedir. 4,7 inç iPhone 6’nın Eylül ayında daha büyük ekranlı iPhone 6’nın ise Kasım Aralık ayı döneminde çıkartılacağı bilgileri uzun zamandır dile getirilmekteydi.

Apple’a en yakın haber kanallarından biri olan Bloomberg’e göre Apple 4,7 ve 5,5 inç ekranlı telefonlarını aynı anda satışa sunacak. Apple'ın 5,5 inç boyutundaki iPhone 6 Air için özellikle pil tarafında büyük bir değişiklik yapması bekleniyordu ama anlaşılan o ki Apple Galaxy Note 4’e karşı kayıtsız kalmak istemiyor ve büyük ekranlı telefon kategorisinde bir an evvel yer almak istiyor.

Apple'ın her geçen gün büyüyen "phablet" sektörüyle daha da yakından ilgilendiği bir sır olmaktan çıkmış ve Apple yöneticileri büyük ekranlı telefonlara ilgi duyduklarını zaman zaman dile getirmişlerdir. Buradaki en büyük soru ise şu olmaktadır. Apple’ın 5,5 inç iPhone 6 (Air) telefonu Samsung’un Galaxy Note 4’üne mi yoksa Galaxy Mega telefonuna mı rakip olacağıdır?

Apple iPhone 5C’nin boşluğunu 5,5 inç iPhone 6’yla mı dolduracak yoksa yeni bir üst segment telefon mu ortaya çıkartacak bunu zaman içinde göreceğiz? Siz değerli okuyucularımız bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.