Mobil

5,5 inçlik iPhone 6 (Air)'ın özellikleri belirmeye başladı

Apple'ın yeni telefonları hakkında teknik özellikler ortaya çıkmaya başladı

5,5 inçlik iPhone 6 (Air)'ın özellikleri belirmeye başladı

Apple bu yılda geçtiğimiz yıl gibi 2 farklı iPhone ile karşımıza çıkacak. Çıkacak ama bu telefonlardan her ikisi de premium seviyede olacak ve Apple en büyük hatası olarak kabul ettiği iPhone 5C yanlışına bir daha düşmeyecek gibi görünüyor.

Apple'ın 2 farklı iPhone üzerinde çalıştığını uzun zamandır dile getirmekteyiz. 4,7 ve 5,5 inç boyutlarında olacak telefonlardan hangisinin daha üst seviye olacağı ise tam bir muammaydı. Apple 5,5 inç iPhone'u Samung tarafında ki Galaxy Note 3 sınıfına mı yoksa Galaxy Mega sınıfına mı sokacağı büyük merak konusuydu. 

Pacific Crest Solutions analistleri John Vinh ve Kevin Chen iPhone 6'nın 5.5 inç ekranına sahip olan modelinin daha üst segment bir telefon olacağını rapor ettiler. Büyük ekranlı telefonda OIS teknolojisi yada Apple'ın kendi geliştirdiği InvenSense teknolojinin kullanılacağının da altı çizilmektedir. 

1403679508_iphone-64.jpg

Apple iPhoıne 5C hatasına düşmeden her iki iPhone'u da üst seviye olarak piyasaya sunacak ve phablet kategorisinde ürün isteyenler için 5,5 inç iPhone 6 (Air)'ı, büyük ekranlı telefon isteyen kullanıcılar içinse 4,7 inç iPhone 6'yı pazara sunmayı hedefliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.