Barselona’da gerçekleştirilen Dünya Mobil Kongresinde de bu konu tartışılıyor ve 5G bağlantı türünün genel hatları kongrenin ardından belirlenmiş olacak.

Peki, ne zaman 5G’y kullanabileceğiz. 5G muhtemelen hali hazırda evlerde kullandığımız internet bağlantısından hızlı bir bağlantıyı mobil cihazlar üzerinden sunacak.

Bu tarz bir bağlantı için uzun süre çalışılması gerekiyor. Yakında ARGE aşamasındaki cihazların denemelerine başlanacak. Bu ürünlerin bizlerin kullanımına sunulması ise 2020 yılını bulacak. Bir anlamda 5G için en az 4 yıl beklememiz gerekiyor.

Qualcomm bu konuda sözü geçen ve 5G üzerine çalışmalarını sürdüren firmalar arasında yer alıyor. Dünya Mobil Kongresinin ilk günü yaptığı basın toplantısı ile firma önümüzdeki dönem haritasını bizlere gösterdi. Basın toplantısında konuşan Qualcomm CEO’su Steve Mollenkopf 5G’nin öneminden ve bu bağlantı türüne nenden ihtiyacımız olduğundan bahsetti.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.