Mobil

6 inç akıllı telefon ile yapılan 6 zor şey!

6 inç akıllı telefonu kullanmanın zorlukları haberimizde!

6 inç akıllı telefon ile yapılan 6 zor şey!

Cep telefonları ilk önce akıllı telefona dönüştü ve daha sonra da boyutları her yıl biraz daha büyüyerek farklı evrimler geçirdi. Bir zamanların amiral gemisi akıllı telefonların boyutları şimdi mini olarak kullanıcılara sunulmaya başlandı. Şimdi en popüler akıllı telefonların ekran boyutları 5 inçten başlıyor.

Phablet dediğimiz çok geniş ekranlı akıllı telefonların boyutları ise neredeyse tabletlerin boyutuna erişti. Büyük telefonlara merakı olan kullanıcılar olduğu gibi taşıma ve elde tutma nedenlerinden dolayı küçük boyutlu akıllı telefonları tercih eden kullanıcılarda oldukça fazla.

 1400995507_good-old-telephony.jpg

Samsung, Galaxy Note serisi ile phablet pazarının başlangıcını yaptı ve 6.3 inç Galaxy Mega ile akıllı telefon ekran boyutunda çığır açtı. Sony bu boyutu da geçerek 6.4 inç Xperia Z Ultra phablet akıllı telefonunu tanıttı.

Web tarama ve medya tüketimi için geniş ekranlar oldukça ideal ancak taşıma ve telefon görüşmelerinde kullanıcılar zorluk çekiyor. Küçük elli insanların geniş ekranlı telefonu kullanması daha zor oluyor.

Sizlere bu haberimizde 6 inç akıllı telefonlar ile yapması zor 6 şeyin listesini sunacağız. Sonraki sayfalarımızda 6 inç akıllı telefonlarla yapması zor olan şeyleri inceleyebilirsiniz.

1. Tek elle çalıştırmak

Elinizde bir şey yerken çağrı alıyorsunuz veya köpeğinize yürüyüş yaptırırken mesaj alıyorsunuz, yada aracınızı kullanırken GPS uygulamasına bakmanız gerekti. Bütün bunları tek el ile cihazınız elinizden kaymadan yapmanız gerekiyor. Bunların yanısıra telefonu tek elle tutup mesaj yazmak veya diğer işlemleri yapmak 6 inç telefonlarla oldukça zor oluyor.

1400995552_one-handed-operation.jpg

2. Çağrı cevaplama

6 inç akıllı telefonlarla başka biriyle telefon görüşmesi yapmak o kadar kolay değil. Kulağınızda tuttuğunuz telefon levha gibi duracağı için dışarıda telefon görüşmesi yaparken komik görünebilirsiniz.

1400995507_good-old-telephony.jpg

3. Cepte taşıma

6 inç bir akıllı telefonu koyacak yer bulmakta ayrı bir sorun. Dar bir pantolonun arka veya ön cebine koymak şalvar tipi pantolonlar giymeniz gerekecek. Kadınlar bir tablet gibi çantalarında taşıyabilir ancak erkekler için fazla alternatif yok gibi görünüyor.

1400995595_pocketability.jpg

 4Hızlı bir resim çekme

Bir iPad ile konserde fotoğraf çekildiğini gördünüz mü? Resim çekmek için telefonunuzu tek elinizle kontrol edebilmeniz ve düşmeden sabit bir şekilde tutmanız gerekir. Ancak ağır ve büyük olan 6 inç bir telefonla bu dediklerimiz zor olacaktır.

 1400995620_taking-a-quick-picture.jpg

5. Alarmını susturmak

Sabah uyanmak için alarmını kurduğunuz telefonun alarmı çaldığında uykulu halinizle tek elle alıp alarmı susturmak zor olacaktır. Uyku sersemi düşürme ihtimaliniz yüksek olan  akıllı telefonunuzu iki elle kullanmanız gerekecek.

1400995636_grab-and-go.jpg

6. Arabada kullanmak

Cebinizde olan 6 inç akıllı telefonu arabanızı kullandığınız anda çıkartıp tek elle kontrol etmeniz zor olacaktır. Aşağıdaki resimdeki gibi sol pantolon cebinde bir G Pro 2 ile araba kullanan Jason Statham düşünün!

1400995658_driving-stick.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.