Mobil

64-bit zorunluluğu App Store'u hareketlendirdi

Apple'ın 64-bit'i zorunlu kılması App Store'daki güncellenen uygulamaların sayısında anormal bir artış yaşanmasına neden oldu.


Apple, iOS 11 ile 64-bit desteklemeyen uygulamaların, iPhone ve iPad modellerine yüklense bile çalışmayacağını ve yakın vadede bu uygulamaların App Store'dan kaldırılacağını açıklamıştı. Bundan yaklaşık 4-5 ay önce ise; geliştiricilere 64-bit desteklemeyen uygulamalarını acilen güncellemeleri konusunda bilgilendirme yapılmıştı. Görünüşe göre Apple'ın 64-bit zorunluluğu geliştiricileri harekete geçirmiş.

Sensor Tower App Intelligence verilerine göre 64-bit desteğine sahip olmayan 1.900'den fazla uygulama geçtiğimiz yıl güncellenmişti. 64-bit'in zorunlu olmasından sonraki süreçte yani 6 aylık bir süreçte bu rakam %230 artış göstererek rekor seviyeye çıktı.

Geçtiğimiz Mart ayında yayınlanan raporda ise; App Store'daki 187.000 adet uygulamanın 64-bit desteği olmadığı açıklanmıştı. Tahminlere göre 64-bit desteği olmayan uygulamaların sayısı 2017 sonuna doğru makul seviyelere inecek. Uzun süredir geliştiricisinden destek almayan uygulamalar ise tarihin tozlu sayfalarındaki yerini alacak.

1502962521_ios-apps-adding-64-bit-support.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.