Mobil

6GB Ram'li Oneplus 3 vs Galaxy S7 Edge hız testi(Video)

Samsung'un güçlü ve muhteşem özelliklerle donattığı Galaxy S7 Edge ile uygun fiyatlara güçlü akıllı telefonlar üretebileceğini tüm dünyaya gösteren 6GB Ram'li Oneplus 3'ün hız testi karşınızda.


Evet bunu gerçekten dünayaya kanıtladı fakat Oneplus tarafında önemli bir sorun vardı.Evet cihaz 6GB Ram'e sahip fakat bu Ram'i tam anlamıyla kullanamıyor ve bazen kullanıcılardan arada sırada donma kasma yaptığı yönünde şikayetler geliyordu.One Plus ise bu hatayı kabul etmiş, Kernel'den kaynaklandığını belirtmiş ve en kısa sürede bu sorunun yeni bir güncelleme ile düzeltileceğini duyurmuştu.

Duyurdu duyurmasına ama XDA'nın parlak geliştiricileri çoktan sorunu düzeltmiş ve rootlu cihazlar için uygulanabilir olduğunu göstermişti.

İşte bu videoda Galaxy S7 Edge ile karşılaştırılan Oneplus 3 rootlanmış ve 6GB Ram'i tam kapasite kullanan bir Oneplus 3.

Video'da neler oluyor ?

Videoda testi yapan kişi öncelikle kronometreyi açıp her iki telefonda da ayrı ayrı sırasıyla Facebook, Temple Run 2, Play Music, Galeri, Asphalt 8, Shareit, Gmail, Skype, Twitter, Youtube, Play Store, Telefon, Mesajlar, Google Chrome ve Kamera uygulamalarını açıp kronometreyi durduruyor.

Sonuç: Galaxy S7 Edge: 1 dakika 35 saniye ve 18 salise      Oneplus 3: 1 dakika 30 saniye ve 51 salise.

Daha sonra her iki telefonda da animasyonları kapatıp aynı uygulamaları kronometre eşliğinde tekrar açıyor.

Sonuç: Galaxy S7 Edge: 1 dakika 30 saniye ve 51 salise       Oneplus 3: 1 dakika 22 saniye ve 83 salise.

Bütün bu testlerden sonra son olarakta 'Yeniden başlatma' sürelerine göz atıyor.Galaxy S7 Edge 2 saniye civarlarında daha erken açılıyor. Videoda da bunun farkını görebilirsiniz:

Aynı zamanda üzerinde hiç bir işlem yapılmamış yani 6GB Ram'in tamamını kullanamayan Oneplus 3 ile yine Galaxy S7 Edge'in karşılaştırmasını da izleyebilirsiniz.Bu video da ise Oneplus 3'ün Galaxy S7 Edge karşısında nasıl çaresiz kaldığını da görebilirsiniz:

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.