Mobil

8GB iPhone 5C satışa sunuluyor

Apple'ın 8GB modasını tekrar başlatıyor.


Çeşitli ipuçları, sızan e-postalar ve bir perakende kutusu, Apple'ın 18 Mart'ta 8GB depolama alanına sahip iPhone 5C'yi satışa sunmaya hazırlandığını gösteriyor. Avrupa'nın önde gelen taşıyıcı ve perakende mağazaları Apple'ın gün içerisinde yapacağı resmi açıklama sonrası satışlara başlayacak. Alman O2 GSM operatörü kaynaklarından yansıyan bir e-postaya göre 8GB'lik iPhone 5C, 16GB'lik versiyona nazaran 60€ daha ucuz olacak.

1395128939_gsmarena002-1.jpg

iPhone 5S'le birlikte tanıtılan ve daha ucuz olmasını beklediğimiz iPhone 5C, iPhone 5 ile aynı fiyattan piyasaya sürülmüş ve gelen haberlere göre kullanıcıların pek de ilgisini çekmişe benzemiyor. Apple'ın 51 milyon iPhone sattığı son çeyrekte her telefon için ayrı ayrı satış rakamlarına değinilmemiş, bunda iPhone 5C'de yaşanan düşük satışların sebep olduğu iddia edilmişti. Apple'ın dünya genelinde hala eritemediği 3 milyon iPhone 5C bulunmakta. 

1395128973_otu.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.