Mobil

ABD Huawei'yi köşeye sıkıştırıyor!

ABD yönetimi Çin merkezli teknoloji firması Huawei ile ilgili aldığı kısıtlama kararlarına yenilerini ekledi.


Bir süredir ABD ve Çin arasında yaşanan ticaret geriliminden en fazla etkilenen şirketlerden biri olan Huawei'nin bu durumu artarak devam ediyor. ABD yönetimi Huawei'nin Amerikan teknolojilerine erişimine engellemek için aldığı kısıtlamaların kapsamını genişletti ve şirketin 38 iştirakini daha ekonomik kara listeye aldı.

ABD Huawei'yi köşeye sıkıştırıyor!

ABD Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklama ile duyurulan kısıtlamaların artırılması kararında şirketin 21 ülkede bulunan 38 iştirakinin de kara listeye alındığı belirtildi. Buna göre bu iştirakler için ihracat kontrolüne tabi öğlere içeren işlemlere yönelik lisans alma şartı getirildi. Bu kısıtlamaların ana sebebi olarak Huawei'nin Amerikan teknolojilerini kullanarak elektronik cihaz geliştirmesi ve ABD ihracat kontrollerini aşma çalışması gösterildi.

Huawei, 2019 yılının Mayıs ayında ABD Ticaret Bakanlığı tarafından kara listeye alınmıştı. Bu yeni eklenen şirketlerle beraber kara listeye alınan Huawei iştiraki şirket sayısı 152'ye ulaştı.

Yorumlar
selim özçelik
amerikaya gerek yok kuikusuz ki huawei nin ürettiği cihazlar rezalet zaten
Cevapla
Ne gerek var bea
En iyisi samsung buna itiraz yok !
Cevapla
Kerim
Oppo var xiomi var pesi sira gelen hangi biri ile basa cikabilecek iphone un sonu bu...
Cevapla
Bosver
Hadi huawei batır şu ıphone nu
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.