Mobil

ABD'den Türkiye'ye aramalar ücretsiz olacak

ABD genelindeki GSM operatörleri İstanbul'da dün gece itibariyle gerçekleşen terör saldırısından sonra örnek bir davranışa imza attılar.


AT&T, Sprint, T-Mobile, Verizon operatörleri, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gerçekleşen terör saldırısı sonrasında, ABD'den Türkiye'deki kullanıcılara yönelik ücretsiz olarak arama yapılabileceğini ve mesaj gönderilebileceğini duyurdu.

ABD GSM operatörleri CEOları bu kararı ABD'deki kullanıcıların yakınlarıyla irtibata geçmeleri için aldıklarını söylediler.

T-Mobile CEO'su John Legere, Türkiye’deki kullanıcılarla bedava arama ve mesajlaşma uygulamasının 5 Temmuz tarihine dek geçerli olacağını belirterek İstanbul'da gerçekleşen terör saldırısını kınadı.

Sprint CEO’su Marcelo Claure, ABD üzerinden Türkiye’ye gerçekleşen bütün mesajlaşma ve aramaların 5 Temmuz tarihine değin bedava olacağını belirtti.

Verizon ise; dünya çapındaki 170 bin çalışanlarının Türkiye’deki saldırıda hayatını kaybedenlerin bütün arkadaşlarına ve ailelerine baş sağlığı dileklerini ilettiğini ifade etti.

Şirket 28-29 Haziran tarihlerinde Türkiye’ye karşın olarak gerçekleşecek vergiler haricindeki bütün arama ve mesajlaşmaların ücretsiz olacağını dile getirdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.