Mobil

Açılarak yana doğru genişleyen telefon: OPPO X 2021!

OPPO X 2021 yana doğru açılarak büyüyen bir ekrana sahip katlanabilir telefon resmi olarak tanıtıldı.

Açılarak yana doğru genişleyen telefon: OPPO X 2021!

OPPO bugün internet üzerinden gerçekleştirdiği '' Inno Day 2020 '' etkinliğinde yana doğru genişleyebilen yeni katlanabilir ekranlı akıllı telefonunu tanıttı. 

Açılarak yana doğru genişleyen telefon: OPPO X 2021! - Resim : 1

OPPO, geçtiğimiz aylarda katlanabilir ekran patenti alarak ilerleyen dönemde bu özellikte akıllı telefon piyasaya süreceğini işaret etmişti. O dönem ortaya çıkan ekran patenti oldukça farklı bir görünüme ve tasarıma sahip olmasıyla dikkat çekmişti. Patent Oppo Mobile Telecommunications tarafından Nisan 2020’nin sonunda CNIPA’ya (Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi) kayıt edilmişti. 13 Kasım 2020 itibariyle de patent onaylanmıştı.

Açılarak yana doğru genişleyen telefon: OPPO X 2021!


OPPO '' Inno Day 2020 '' etkinliği kapasımda yana doğru açılarak genişleyebilen bir akıllı telefonunu tanıttı. Normalde 6.7 inç ekran sahip olan akıllı telefonun ekranı yana doğru genişletildiğinde 7.4 inç büyüklüğüne ulaşıyor. Bu özellik sayesinde normalde standart bir telefon boyutundaki ekran daha da büyüyor. Telefonda kullanılan ekranın OLED teknolojisine sahip olduğu da açıklandı. Bu bilgiler dışında telefonun diğer özelliklerinin şimdilik belli olmadığını da belirtelim. 

Henüz konsept aşamasında olan telefonun fiyatı, ne zaman ve hangi ülkelerde piyasaya sürüleceği gibi detaylar konusunda net bir bilgi verilmedi. Halen günümüzde Samsung ve Huawei gibi markaların katlanabilir cep telefonu modelleri satılıyor. Birçok üretici de kendi katlanabilir cep telefonu modelleri için OPPO gibi geliştirmeler konusunda çalışıyor. 

Peki siz bu yeni telefon konseptini nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz. 

Yorumlar
Mephisto
Piyasaya çıksa şimdi yine nerden baksan 3000 3500 TL den aşağı olmaz bu cihaz
Cevapla
Usame el Abdullah
Kaçta peki canım
İnovasyonun Zirvesi
Bugüne kadarki katlanan/genişleyen ekran modellemelerindeki en yenilikçisi olmuş. Görünüm olaraktan da hoş görünüyor. Göz kanatmıyor yani
Cevapla
ALPER
Apple ın yapması gereken öncülüğü başkaları yapmış heygidi eski Apple ne güzel heyecanlandırırdı beni
Cevapla
Eziz
Kalemden de telefon yaparlar bu gidisle
Cevapla
Nedim
En yenilikçi tasarım olmuş. Diğer üreticilerin de buna geçeceğini düşünüyorum. Çok mantıklı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.