Mobil

Acun rekor kırdı Altyapı Bakanı servis sağlayıcılarını kutladı

Acun geçtiğimiz gün Instagram üzerinden yaptığı canlı yayınla rekor kırdı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu servis sağlayıcılarını kutladı.

Acun rekor kırdı Altyapı Bakanı servis sağlayıcılarını kutladı

Acun Ilıcalı geçtiğimiz gün Instagram üzerinden yaptığı canlı yayınla rekor kırdı. Ilıcalı’nın canlı yayınını aynı anda 3 milyondan fazla kullanıcı izledi. Doğal olarak bu durum hem sosyal medyada, hem de teknoloji gündeminde büyük ses getirdi.

Acun rekor kırdı Altyapı Bakanı servis sağlayıcılarını kutladı

Bu olayın akabinde Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu servis sağlayıcılarını kutladı. Karaismailoğlu Twitter üzerinden paylaştığı iletide “ 3 milyon kişiyi 2 dakika içerisinde tek bir yayına bağlama başarısı gösteren servis sağlayıcılarımızı kutluyorum. Haberleşme altyapımızın gücünü gösterme fırsatı sunan @acunilicili’ya teşekkür ediyorum” dedi.

Elbette bakanın bu paylaşımı ister istemez akıllara bayramın 1. gününü getirdi. Hatırlanacağı üzere bayramın ilk günü kullanıcılar aradıkları kişilere ulaşmakta zorlanmıştı. Daha da ilginci ülkemizde hizmet veren 3 operatör de bağlantı hatalarından ötürü birbirlerini suçlamıştı.

Tabi ki Acun Ilıcalı’nın yayınının aynı anda 3 milyon kullanıcıya ulaşması önemli bir başarı olarak görülebilir. Lakin bayramın ilk gününde mobil hatlarda yaşanan aksama da es geçilemez. Zira yarın daha önemli bir durumda, benzer bir tabloyla karşılaşmak hoş olmazdı.

Peki sizin bu durum hakkındaki görüşünüz nedir? Sizce Türkiye’deki servis sağlayıcıları iyi iş çıkarıyor mu? Ülkemizdeki haberleşme alt yapısı gerçekten de beklentilerimizi karşılayabilecek düzeyde mi? Yorum sizlerin.

Yorumlar
Vedat
Alt yapı berbat her seferinde vergi alıyorsunuz lakin bayram vb. Günlerde hatlar pert Helal olsun tebrik ediyorum sizi 🤨🤨
Cevapla
10.Köy
Dalgamı geçiyorsunuz ne biçim haber bu..eğer doğru ise dahada kötü birşey bu...yazıklar olsun...bayramda depremde vb olaylarda çöken sistemlere 3 maymun oynarken...yahu ne yirtiyom bu memlekette ...hadi ya
Cevapla
Teknolojiokuyan
Babama ulaşamıuorum ama acuna ulaşabiliyorum harika tebrikler
Cevapla
Teknoman
Keşke Acunu kutlasaydınız,millet servis sağlayıcıları çok sevdiği için o yayını açmadı,Acunu sevdikleri için açtılar...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.