Mobil

Adblock Plus Browser Play Store'a geri döndü!

Google'ın kaldındığı Adblock Plus Browser Play Store'da tekrar yayınlandı.

Adblock Plus Browser Play Store'a geri döndü!

Web siteleri içinde reklam gösterilmeden internette sörf yapmanıza izin veren ve kendi adını taşıyan bir uygulama olarak bilinen Adblock Plus Tarayıcı geri döndü. Uygulama an itibariyle Google Play'de tekrar yayınlandı.

Adblock Plus Browser aslında Mayıs 2015'te Play Store'da yayınlanmış ama uygunsuz olduğu gerekçesiyle Google tarafından kaldırıldı. Ancak birkaç ay sonra yani bugün Google Play Store'da tekrar kullanılabilir oldu. Adblock Plus Browser, Firefox dayalı reklamları gizleme özelliğine sahip bir alternatif tarayıcı olarak geliştirildi. Uygulamanın beyaz listesine eklediğiniz bazı siteler haricinde uygulama diğer sitelere girdiğinizde reklamları otomatik olarak gizliyor. Öte yandan uygulamanın tekrar Google Play'de yayınlanmasının ardından Google'dan gelebilecek hamle merak ediliyor.

1441748624_img20150909003547.jpg

Ancak birçok site gibi bizde reklamlarla yaşayan ve çalışanlarının ücretlerini bu gelirlerden karşılıyoruz. Takipçilerimizden hiçbir ücret talep etmediğimiz gibi bu hizmeti karşılıksız sizlere sunmaya çalışıyoruz. Bu nedenle bu uygulamanın aşırı kullanımına diğer siteler gibi bizde karşıyız.

Şimdi madem karşısınız niye uygulamanın haberini yapıyorsunuz diyeceksiniz. Sizlere sunduğumuz her haber gibi bu da haber değeri içeriyor.

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.adblockplus.browser

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.