Mobil

Adınıza habersiz GSM hattı çıkarılabilir!

Geçtiğimiz gün Adana'da yaşanan olay, haberiniz olmadan adınıza GSM hattının çıkarılabileceğini gündeme getirdi. Adana'da yaşanan olayın detayları ve bu durumla karşı karşıya kaldığınızda ne yapmanız gerektiği haberimizde.

Adınıza habersiz GSM hattı çıkarılabilir!

Adana'da yaşayan Hatice K, geçtiğimiz gün büyük bir şok ile karşılaştı. Hatice K'nin eşi Selami K, eşinin adında 18 TL borçtan dolayı icra takibi başladığını öğrendi. Bu 18 TL'nin ne borcunu araştıran aile, 2011 yılında Hatice K'nin adına çıkarılan 3 farklı GSM hattından dolayı olduğunu çok geçmeden öğrendi.

2011 yılında bir GSM bayisinin, Hatice K'nin haberi ve izni olmadan 3 farklı hat açtığı ortaya çıkmasının ardından aile soluğu mahkemede aldı. Mahkemede konuşuan Hatice K, bu hatları kendisinin açtırmadığını ve hiç bir belgeye imza atmadığını dile getirdi. 

Araştırmalar yapıldıktan sonra GSM bayisi yetkilisi izinsiz hat açmaktan dolayı 1 yıl 15 gün hapis cezasına ve yasal faiz ile birlikte 6 bin 210 TL para cezasına çarptırıldı.

Peki, sizin adınıza hat açılıp açılmadığını nasıl öğreneceksiniz? Aslında bunu öğrenmek için ya sık sık GSM firmalarını arayıp üzerinize hat olup sorgulayabilir ya da e-devlet üzerinden öğrenebilirsiniz.

Bu durum ile karşılaşırsanız hiç bir imzanız ve haberiniz olmadığı için mahkemeye başvurup hakkınızı arayabilirsiniz.

1479364525_pagesim-kartinizi-cope-atmayin915273192.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.