Mobil

Ağustos ayının en iyi 10 Android uygulaması

Geride bıraktığımız ayda kullanıma sunulmuş olan en iyi Android uygulamaları.

Ağustos ayının en iyi 10 Android uygulaması

Geride bıraktığımız Ağustos ayında kullanıma sunulan en iyi yeni Android uygulamalarını sizler için sıraladık (uygulamaların hepsi Ağustos ayında kullanıma sunulmuştur).

BlackBerry Hub+ Services

1472854172_blackberry-hug-android-100675200-orig.jpg

Birçok BlackBerry uygulamasını bir arada toplayan BlackBerry Hub+ Services, kullanım kolaylığı ve BlackBerry'ye özgü güvenliğiyle ön plana çıkıyor.

BlackBerry Hub+ Services
Google Duo

1472854195_google-duo-apk.jpg

Video araması yapmanızı sağlayan Google Duo, Knock Knock özelliği sayesinde benzer uygulamalarından bir adım önde. Knock Knock, arayan kişinin anlık görüntüsünü gösteren ve gördüğünüz şeye göre video aramasını kabul etmenize olanak sunan bir özellik. Karşıdakinin sizi göremediği fakat sizin onu görebildiğiniz bu özelliği Google Duo'nun 'kapı deliği' olarak düşünebilirsiniz.

Google Duo
Isotope

1472854255_isotope.jpg

Bir eğitim uygulaması olan Isotope'da elementler ile ilgili bilgileri, fotoğrafları ve periyodik cetveli bulabilirsiniz. Uygulama Materyal Tasarımı'na sahip. Bu nedenle kullanımı oldukça basit.

Isotope
Microsoft Flow

1472854290_microsoft-flow.jpg

IFTTT işlemleri için özelleştirilmiş olan Microsoft Flow, sizin belirleyeceğiniz işlemleri yapıyor. Örneğin bu uygulamayı kullanarak Instagram'da paylaştığınız tüm fotoğrafların otomatik olarak Dropbox'a yüklenmesini sağlayabilirsiniz. Microsoft Flow hala beta sürümünde olduğu için uygulamayı indirmeden önce iki kere düşünmenizi tavsiye ederiz.

Microsoft Flow
OneView Calendar

1472854313_oneview-calendar.jpg

Basit, ancak son derece kullanışlı bir takvim uygulaması olan OneView Calendar, günlere notlar yazmanızı ve notlarınızı bir bütün olarak kontrol edebilmenizi sağlıyor. Uygulama el hareketleriyle uyumlu olarak çalışıyor. Yani ekranı yakınlaştırma ve uzaklaştırma gibi basit şeyleri yapabilirsiniz.

OneView Calendar
Opera Free VPN

1472854362_opera-vpn.jpg

İsminden de anlaşılabildiği gibi Opera kullanıcıları için geliştirilmiş olan VPN uygulaması, Opera'nın tüm sürümleriyle sorunsuz olarak çalışıyor ve oldukça basit bir şekilde kullanılabiliyor. Opera Free VPN'de reklam takibinin kapatma özelliği de yer alıyor.

Opera Free VPN
Prisma

1472854136_prisma.jpg

Bu ayın en çok konuşulan uygulamalarından birisi olan Prisma, eşsiz efektlere sahip olan bir fotoğraf düzenleme uygulaması. Fotoğraf çekmeyi sevmeseniz bile Prisma'yı kullanmanızı tavsiye ederiz.

Prisma
TraffickCam

1472854040_traffickcam.jpg

TraffickCam, kesinlikle listemizde bulunan en ilginç uygulamalardan birisi. Uygulamanın amacı polislere ve diğer yetkililere suçluları yakalama konusunda yardımcı olmak. Yapılan araştırmalara göre birçok suçlu paylaştıkları fotoğrafları otel odalarında bulundukları sırada çekiyor. Bu istatistikten yola çıkarak geliştirilen TraffickCam, kullanıcılarından gittikleri otel odalarının 4 fotoğrafını çekmesini ve sisteme yüklemesini istiyor. Yüklenen tüm fotoğraflar yetkililerin kullanımına sunuluyor ve zamanı geldiğinde suçlu tarafından çekilen fotoğraflar ile kullanıcı fotoğrafları karşılaştırılarak suçlunun konumu tespit ediliyor. Uygulama geliştiricileri bu yöntemle binlerce suçlu yakalanmayacağının farkındalar ancak yakalanan her suçlu adaletin sağlanmasına katkı sağlayacaktır.

TraffickCam
Verne: The Himalayas

1472854003_asgsah.jpg

Verne isimli Yeti ile Himalaya Dağları'nı gezdiğiniz mobil uygulamai, Google tarafından eğitim amacıyla geliştirilmiş. Uygulamada bulunan yapıların ve yer şekillerinin birebir aynı olduğunu söyleniyor.

Verne: The Himalayas
WallRey

1472853978_preview.jpg

10000'den fazla fotoğrafa sahip olan WallRey, fotoğraflara bakmayı seven ve duvar kağıdını sıklıkla değiştiren kişiler için geliştirilmiş. Uygulamada sadece istediğiniz türdeki fotoğrafları görüntüleyebilmenizi sağlayan kategoriler de mevcut.

WallRey

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.