Mobil

Akıllı telefon fiyatları ucuzluyor! Kesin bilgi yayalım!

Piyasada olumlu rüzgarlar esmeye devam ediyor. Küresel finans güçleri TL tahminlerini yumuşatmaya devam ediyor. Görünen o ki önümüzdeki süreçte akıllı telefon fiyatları daha da ucuzlayacak.

Akıllı telefon fiyatları ucuzluyor! Kesin bilgi yayalım!

2020 tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de hayli zorlu geçti. Pandemiden ötürü yaşanan ekonomik krizde döviz kurları hızlı bir artış gösterdi. Öyle ki kısa bir süre öncesine kadar dolar 8.6 TL sınırına dayanmıştı.

Neyse ki rüzgar şu aralar tamamen tersten esmeye başlamış durumda. TL diğer para birimleri karşısında hızla değer kazanıyor. Zira şimdilerde dolar 7.4 TL seviyesine kadar gerilemiş durumda. Görünen o ki bu gerileme bir süre daha devam edecek.

Kısa bir süre önce bazı küresel finans kuruluşları TL'nin gelecekte diğer para birimleri karşısında dirençli bir görünüm sergileyeceğini açıklamıştı. Şimdi bunlara ABD'nin yatırım bankası Goldman Sachs Group Inc. de katıldı.

Akıllı telefon fiyatları ucuzluyor! Kesin bilgi yayalım! - Resim : 1

Akıllı telefon fiyatları ucuzluyor! Kesin bilgi yayalım!

Goldman Sachs ilk altı aylık dolar / TL beklentisini 7.75TL'den 7TL'ye çekti. Görünen o ki 2021'in ilk yarısında dolar 7TL seviyelerine kadar düşecek. Bu da ülkemize ithal olarak gelen telefonların daha da ucuzlayacağı anlamına geliyor.

Hali hazırda dolar 7.4 TL civarlarında geziniyor. Muhtemelen önümüzdeki 5 aylık süreç içerisinde dolar kuru 7TL seviyesine daha da yakınlaşacak. Hatta 7TL'nin altını da görmesi olası.

Dolayısıyla dolar ve diğer kurlar düştükçe telefon fiyatları da ucuzlayacaktır. Eğer şu aralar yeni bir telefon alma düşünceniz varsa bunu biraz erteleyebilirsiniz. Zira önümüzdeki süreçte döviz kurlarında ani bir artış yaşanmayacak gibi görünüyor. Doğal olarak bu durum telefon fiyatlarının da artmasını engelleyecektir.

Hatta döviz kurlarının düşüş trendinin sürmedi, telefon fiyatlarındaki ucuzlamayı da tetikleyecektir. Keza geçtiğimiz yılın ilk yarısında mobil cihazların fiyatında ani artışlar yaşanmıştı.

Önümüzdeki 5 aylık süreçte benzer bir fiyat düşüşüyle de karşılaşabiliriz. O yüzden telefon alma işinizi birkaç ay ertelemek sizi önemli ölçüde kara geçirebilir. Elbette yine de tercih sizin.

Yorumlar
KUSURABAKMA
ABİ ATTIĞINIZ HABERLERİN BİR ÇOĞU GERÇEK DEĞİL EĞER SÖYLİCEN BİLGİ DORU DEĞİL İSE HABER AT
Cevapla
mahir
dolar çok düşmüş yaww neredeyse bedava
Cevapla
Saban ballises
Dolar düşüyor da hani hiç bisey fiyatlara yansımıyor aksine fiyatlar artiyor😀😀
Cevapla
Sessiz kafa
Çok saçma bu ülkede bu konu denetlenmezse fiyatı kimse düşürmez ben 50 bin TL olan aracın 45 bine düştüğünü görmedim dolar düştü hiçbir şeyin fiyatı düşmedi çok karmaşık ve vahim durum var üretici ve tüketici hep zarar ediyor ardakiler parayı götürüyor ve vergiler var çok yüksek
Cevapla
Byrm
Boşuna heveslenmeyın bu ülkede hıc bır seyın fıyatı düşmez
Cevapla
Resul
Senin gibi zihniyeti kötü olan çok olduğundan dolayı öyle düşünün siz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.