Akıllı telefon fotoğrafçılığınızı geliştirmek için 11 ipucu - Page 1

Örneğin, bulutlu ya da güneşin olmadığı ortamlarda floresan ve akkor kullanmak yüksek kalite fotoğraflar elde etmenizi sağlar. Telefonlar her ne kadar akıllı olsa da, çoğu model karanlık ortamlarda çekim yapıldığında başarısız bir fotoğrafçılık deneyimi yaşatacaktır.

Akıllı telefon fotoğrafçılığınızı geliştirmek için 11 ipucu - Page 2

Yüksek kalite fotoğraflar elde etmek için elbette bunu yapmanız gerekiyor. Daha iyi kalitede çözünürlük alacağınızı söylemeye gerek yok.

Bir akıllı telefon kamerası ile fotoğraf çekerken, uzaktaki nesneyi fotoğraflarken zoom yapmak yerine daha yakınına ve uygun açıda yaklaşıp o şekilde fotoğraf çekin.

O fotoğrafı kırpmanız gerektiğinde çözünürlük sorunu yaşamayacağınızı asla unutmayın.

Akıllı telefon fotoğrafçılığınızı geliştirmek için 11 ipucu - Page 3

Elbette yüksek kalite fotoğraf çektiğinizde yer sıkıntı yaşayacaksınız. Ancak bu iyi bir fotoğrafçı olma yolunda size engel olmamalı.

Ücretli - ücretsiz cloud platformlar olduğunu asla unutmayın. Google, Microsoft, Dropbox, Box, Mega gibi şirketin hayli büyük boyutlarda kullanıcılarına yer verdiğini unutmayın.

Akıllı telefon fotoğrafçılığınızı geliştirmek için 11 ipucu - Page 4

Her ne kadar ön kamerada fotoğraf çekmek hobi olsa da fotoğrafçılık yolunda bu kabul edilemez bir durumdur.

Her zaman iyi fotoğraflar çekmek için daha iyi mega piksel ve özelliklerle donatılmış arka kamerayı yan şekilde yatırarak kullanmalısınız.

Çektiğiniz fotoğrafların insanlar tarafından çok beğenilmesini istiyorsanız bu altın kuralı mutlaka uygulamanız gerekecek.

İlla özçekim (selfie) fotoğraf çekmek istiyorsanız, arka kamerayı ön kamera gibi kullanmanızı sağlayan uygulamalara göz atın.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.