Akıllı telefon patladı, 3 kişi yaralandı

Son zamanlarda artmaya başlayan akıllı telefon kazalarına bir yenisi daha eklendi. Yaşanan patlama sonucunda 3 kişi yaralandı.

Akıllı telefon patladı, 3 kişi yaralandı

Nashik, Maharashtra'da bulunan bir evde büyük bir patlama meydana geldi. Olay, genellikle sadece cebinde bulunan kişiye ya da hemen yanındaki alana zarar veren bir akıllı telefon patlamasıyla başlamış gibi görünüyor. Ancak bu olayda sonuçlar daha geniş kapsamlıydı. NDTV'nin haberine göre; Nashik'taki bu evde patlayan cep telefonu, evde bulunan üç kişiye ciddi şekilde zarar verdi.

Bu kişiler, patlamadan sonra ciddi yaralarla hastaneye kaldırıldı. Patlamanın meydana geldiği esnada telefonun şarjda olduğu ve patlama anında telefonun yanında bir deodorant kutusunun bulunduğu belirtildi.

Akıllı telefon patladı, 3 kişi yaralandı

Deodorantlar oldukça yanıcı maddeler içerebilir ve bir kıvılcımla bile patlayabilir. Bu patlama sonucunda, evdeki pencere komple dışarıya fırladı ve evin dışındaki diğer pencerelerde de hasar oluştu.

Evde meydana gelen bu patlama o kadar şiddetliydi ki, evin etrafında park halinde bulunan otomobillerin camları bile kırıldı. Paylaşılan görsellerde evdeki metal parmaklıkların ve mobilyaların yanmış olduğunu görmek mümkün. Ancak şükürler olsun ki bu patlama sırasında can kaybı yaşanmadı. Patlamanın tam olarak neden kaynaklandığına dair detaylar henüz netlik kazanmış değil. Bu yıl daha önce OnePlus Nord 2'nin patladığı ve bir Xiaomi cihazının aşırı ısınarak Çin'de 8 yaşında bir çocuğun ölümüne sebep olduğuna dair haberler de gündeme gelmişti.