Mobil

Akıllı telefon pazarında büyük sürpriz! Huawei küllerinden doğdu!

Huawei tüm zorluklara rağmen sektörde bir ilki başardı ve Samsung'u geride bıraktı. İşte detaylar.


Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden biri olan Huawei, tüm zorluklara karşın geçtiğimiz Nisan ayını zirvede bitirmeyi başardı. Çinli üretici muazzam bir satış performansı sergileyerek pazardaki payını yüzde 19'a çıkardı ve Samsung'u 2 puan ile geride bıraktı.

Peki bu nasıl oldu? Huawei onca ambargoya rağmen nasıl oldu da Samsung'u geçti? Dilerseniz bu konu ile ilgili tüm detaylara aşağıdan göz atabilirsiniz.

Akıllı telefon pazarında büyük sürpriz! Huawei küllerinden doğdu!

Huawei ilgili görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz. Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler  size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon oluyor.  

Videoda da belirttiğimiz üzere Huawei'nin bu performansı sürdürmesi çok da mümkün görünmüyor. Çünkü Çinli üreticinin mevcut şartlarda lider olması bir mucizeye bağlıydı ve bu mucize de gerçekleşti.

Muhtemelen önümüzdeki aylarda Samsung emanet olarak verdiği zirveyi geri alacaktır. Üstelik Huawei ve Samsung arasındaki farkın daha da açılması muhtemel görünüyor.

Hatta önümüzdeki dönemde Xiaomi bile Huawei'yi geride bırakabilir. Çünkü Xiaomi Avrupa pazarında hızla yükselirken, Huawei ise günden güne gözden düşüyor. Bu durumun temel nedeni ise Google tarafında yaşanan sıkıntılar.

Sonuçta Android tarafında hiç bir üretici alternatifsiz değil. Huawei de bu yüzden kendi ekosistemini inşa etmek istiyor. Muhtemelen ileride Huawei imzası taşıyan bir mobil işletim sistemi de göreceğiz. Hatta belki de Çinli büyük üreticiler tek bir çatı altında birleşerek hibrit bir mobil işletim sistemi bile oluşturabilirler. Elbette bu zamanla olabilecek bir proje.

Yorumlar
Erkan karataş
Bende p20lite var telefon süper ama ekranı kalitesiz köşeleri sarariyo
Cevapla
Swrkan
Aynen katılıyorum
Yorumcu
Huawei gayet iyi bir firma.Şu anki satışlarını hakediyor.
Cevapla
Hawagi
Yes
Erman
Huawei p10 kullanıyorum. 3 sene oldu pilde biraz mı performans düşüşü olmaz ne bileyim bir kasma vesaire olmaz. Telefonu aldığımda yüz tanıma yoktu adamlar güncelleme ile yüz tanıma özelliği getirdiler telefona. Hangi üretici buna cesaret edebilir. Başka hiç bir markayı tanımam net. Adamlar hakkını veriyor. Samsung un çöplerine para vereceğime huawei alırım şaşmaz.
Cevapla
Sabri
Sürekli jarz takma San uzun gider
Jsjejjskskskxm
Aynen bende mate10 lite kullanoyorum aynı fikirdeyim
Mehmet
Huawei kullanıcısıyım googleyi her açtığımda Huawei düştü Huawei bitti artık gibi kötü mesajlar görüyordum bu iyi oldu
Cevapla
Enes
Huawei yaptıkları gibi Xiaomi amborgo koyarlar sonra başka marka gelir ama ABD yine amborgo koyar ABD olmasa çin bişe yapamaz bakın görün
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.