Mobil

Akıllı telefon satışlarındaki düşüş sürüyor

Yapılan son açıklamalara göre akıllı telefon satışlarındaki düşüş az da olsa devam ediyor.


Akıllı telefon pazarındaki satışlar düşmeye devam ediyor. Araştırma şirketi Gartner'in verilerine göre 2019 yılının ikinci çeyreğinde akıllı telefon satışları yüzde 1.7 oranında düştü.

Akıllı telefon satışlarındaki düşüş sürüyor

Marka bazında satışlara baktığımızda ise Samsung'un 2019 yılının ikinci çeyreğinde 75 milyon telefon satarak pazar payını yüzde 20.4'e çıkardığı görülüyor. Geçen yılın aynı döneminde bu oran yüzde 19.3 olmuştu. İkinci marka olan Huawei ise ABD'nin ticari engellemelerine rağmen pazar payını yüzde 13.3'ten yüzde 15.8'e çıkarmış.

Apple pazar payı kaybetmeye devam ediyor

Listede üçüncü sırada olan marka Apple'da ise düşüş sürüyor. Marka adı geçen dönemde 38 milyon cep telefonu satarak geçen yılın aynı döneminde yüzde 11.9 olan pazar payını yüzde 10.5'e düşürdü.

Akıllı telefon pazarında bu düşüşün ne kadar süreceği bilinmiyor. Ancak pazarın belli bir doygunluğa ulaştığını söyleyebiliriz. Raporun tamamına Gartner'ın internet sayfasından ulaşabilirsiniz.

Yorumlar
Alparslan aydın üsküdar
2o0 dolarlık cin mali telefonları turkiyeye gelince 5000 tl oluyor iphone ondan beter ama bu millete hak
Cevapla
Misafir
Millet akıllandı hersene telefon degişmek saçmalıktan başka bişey degil ihtiyaç olunca almak lazım hayat pahalı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.