Akıllı telefonda vazgeçilmez 10 özellik! - Page 1

Aktif ekran AMOLED ekranlar sayesinde, telefondaki ekranın sadece küçük bir bölümüne enerji verip, sadece gereken bölgede bilgi göstermek mümkün olabiliyor. Bu sayede tüm ekranı açmak için enerji harcamak yerine, küçük bir bölümüne enerji sağlamak yeterli oluyor. Şimdilik sadece Moto-X telefonlarına ve bazı Lumia'lara özel bir yetenek ama yakında tüm telefonlara yayılır.

Akıllı telefonda vazgeçilmez 10 özellik! - Page 2

Telefonla ödeme Apple'ın yeni devreye giren Apple Pay servisi gibi Android'in de bir ödeme sistemi bulunuyor. NFC teknolojisiyle çalışan bu ödeme sistemleri sayesinde, telefonumuzu kasaya yaklaştırıp alışverişimizin bedelini tek tıkla ödüyoruz. Kredi kartı bilgilerimiz ve şifremiz mağaza sahiplerinin eline geçmiyor. Şimdi akıllı saatlerin de aynı özellikle geldiğini unutmayalım.

Akıllı telefonda vazgeçilmez 10 özellik! - Page 3

Lokasyon bazılı hatırlatıcılar Belli bir lokasyona vardığınızda, yapmanız gereken işleri hatırlatan uygulamalar sayesinde hayatımız daha da kolaylaştı. Yapı marketin bulunduğu bölgeye yaklaştığınızda telefonunuzda, "banyo için yeni askılıklar alacaktın, unutma," mesajı çıktığında, aynı yere tekrar gelmekten kurtuluyorsunuz, işiniz görülüyor, hayatınız kolaylaşıyor.

Akıllı telefonda vazgeçilmez 10 özellik! - Page 4

Salla yeniden yapsın Bilgisayarlarda yanlışlıkla sildiğiniz bir metni geri almak için Ctrl-Z tuşuna basmanız yeterli oluyor ama telefonlarda? Tüm o metni sıfırdan yazmak çok sinir bozucu olmaz mı? Üstelik de yanlışlıkla paragarflar boyutunda metin silmişseniz, yandınız. Neyse ki iOS sisteminde artık sallayarak geri getirme özelliği var. Cihazı sallayın ve son yaptığınız işlem geri gelsin.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.