Mobil

Akıllı telefonla en çok ne yapılıyor?

İngiltere'de yapılan bir ankete göre bakın akıllı telefonla en çok ne yapılıyormuş?


İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre akıllı telefonların konuşmaktan çok başka amaçlara hizmet için kullanıldığı ortaya çıktı. İngiltere merkezli GSM operatörü O2 tarafından yapılan araştırmalara sonuçlarına göre, akıllı telefonlar artık konuşmak dışında birçok farklı amaçla kullanıldığı belirlendi.

Yapılan araştırmada 2 bin kişiyle görüşüldü, sorulan soruların karşılığında alınan cevaplara göre telefonla yapılan işlemler listesinde konuşma yapan kişilere ilk 3'te bile yer yok.

1341157813_smartphone-screens1.jpg

Ankete katılan kullanıcılar günün ortalama 25 dakikasını akıllı telefonları ile internete girmeye harcıyorlar. Bunu, 17 dakika ile sosyal medyadaki hesaplarını kontrol etmek, 14 dakika ile oyun oynamak, 15 dakika ile müzik dinlemek ve 12 dakika ile de telefonla konuşmak takip ediyor.

Yapılan araştırmaya göre 11 dakikayı telefondan elektronik posta takibine ayıran kullanıcılar, mesajlaşma için ise yalnızca 10 dakikalarını ayırıyorlar.

Yorumlar
Misafir
bence boşa zaman
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.