Mobil

Akıllı telefonlar suç oranını azaltıyor

Akıllı telefonlar geliştikçe suç oranı azalıyor mu?

Akıllı telefonlar suç oranını azaltıyor

Teknolojinin hayatımıza girmesiyle 90'lı yılların başında cep telefonu kullanmaya başladık. Normal cep telefonlarından sonra 2003 - 2004 yılı arasında akıllı telefonlara yerini bırakmaya başladı.

Akıllı telefon teknolojisi geliştikçe ses, fotoğraf ve video kaydının yanı sıra internet bağlantısı gibi pek çok teknolojiyi hayatımıza getirdi.  Institute for Law and Economics'te yayınlanan rapora göre akıllı telefonlar ve cep telefonları, bazı suçların azalmasına neden oldu.

1356013573_bigstock-touchscreen-smartphone.jpg

Yayınlanan rapora göre tecavüz ve kişiye saldırı gibi suçların polise daha çabuk ulaşma ihtimaliyle beraber azaldı. Araştırma yaparken FBI'ın suç oranları göz önüne alındı.

Panik butonu belki önümüzdeki dönemlerde akıllı telefonların içerisinde bir uygulama olarak yer alabilir. İnternete bağlı olduğunuz bir telefonunuzda basacağınız buton ile hayatınızı kurtarabilir.

Bu uygulamayı kullanabilmek için tabi ki bir akıllı telefona ihtiyaç olacak.

Yorumlar
aklımızı da başımızdan alıp götürüyor bir taraftan. İnsan beyni tembelleşiyor.
Cevapla
Misafir
akilli telefonlarin hacmi buyudu. saldiriya ugrayan biri 5 inch lik telefonu kafaya indirdimi saldirgan refuze oldu iste.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.