Akıllı telefonların asla vazgeçemeyeceğiniz 10 özelliği - Page 1

Siri sayesinde iPhone'ların, Cortana sayesinde Windows Phone'ların ve Google Now sayesinde Android telefonların mikrofonları artık sürekli açık. Düşük enerji harcayan işlemciler, çok fazla enerji tüketmeden kullanıcının sesini dinleyen ve verdiği komutları yerine getiren telefonları mümkün kılıyor. Her an telefonumuza seslenip, sorduğumuz sorulara cevap bulabiliyoruz.

Akıllı telefonların asla vazgeçemeyeceğiniz 10 özelliği - Page 2

Apple'ın yeni devreye giren Apple Pay servisi gibi Android'in de bir ödeme sistemi bulunuyor. NFC teknolojisiyle çalışan bu ödeme sistemleri sayesinde, telefonumuzu kasaya yaklaştırıp alışverişimizin bedelini tek tıkla ödüyoruz. Kredi kartı bilgilerimiz ve şifremiz mağaza sahiplerinin eline geçmiyor. Şimdi akıllı saatlerin de aynı özellikle geldiğini unutmayalım.

Akıllı telefonların asla vazgeçemeyeceğiniz 10 özelliği - Page 3

Belli bir lokasyona vardığınızda, yapmanız gereken işleri hatırlatan uygulamalar sayesinde hayatımız daha da kolaylaştı.

Yapı marketin bulunduğu bölgeye yaklaştığınızda telefonunuzda, "banyo için yeni askılıklar alacaktın, unutma," mesajı çıktığında, aynı yere tekrar gelmekten kurtuluyorsunuz, işiniz görülüyor, hayatınız kolaylaşıyor.

Akıllı telefonların asla vazgeçemeyeceğiniz 10 özelliği - Page 4

Bilgisayarlarda yanlışlıkla sildiğiniz bir metni geri almak için Ctrl-Z tuşuna basmanız yeterli oluyor ama telefonlarda? Tüm o metni sıfırdan yazmak çok sinir bozucu olmaz mı? Üstelik de yanlışlıkla paragarflar boyutunda metin silmişseniz, yandınız.

Neyse ki iOS sisteminde artık sallayarak geri getirme özelliği var. Cihazı sallayın ve son yaptığınız işlem geri gelsin.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.