Mobil

Akıllı telefonların ideal ekran ölçüsü araştırıldı

Strategy Analytics akıllı telefonlardaki ideal ekran ölçüsünü araştırdı.


Strategy Analytics, akıllı telefonda ideal ekran ölçüsünü araştırdı. Analiz kuruluşu bu soruyu son kullanıcılara yöneltti ve aldığı yanıt ise şu oldu:

4-4,5 inç arası

Akıllı telefon satın alırken tercihlerde etki yapan özelliklerden biride şüphesiz ekran büyüklüğüdür.

1331811866_akilli-telefonlar.jpg

Strategy Analytics araştırmasına göre, akıllı telefonu son kullanan kişilerin ekran ölçüsündeki tercihi 4-4,5 inç arası oldu. Genelde Amerikan ve İngiliz kullanıcılar arasında yapılan araştırmada, belirtilen önemli bir koşulda, bu ölçüdeki bir telefonun makul bir kalınlıkta olmasıydı.

Araştırmaya katılan kadın ve erkek kullanıcılara göre satın alma tercihlerinin demografik özelliklere göre önemli değişiklik gösterdiği görülüyor. Mesela bayan kullanıcılar erkeklere göre daha küçük ekranlı cihazları tercih ederken, erkekler ise iyi mobil video ve oyun tecrübesi gerekçesi ile iPhone'dan daha büyük ekranlı cihazlara eğilim gösteriyor.

iPhone'un ilk bakışta dezavantaj gibi görünen 3.5 inç'lik ekranına karşı 4.7 inç'lik HTC One X, 5 inç'lik LG Optimus VU ve 5.3 inç'lik Galaxy Note Android'li akıllı telefonlar, daha avantajlı görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.