Mobil

Akıllı telefonların savaşı yakında kızışıyor!

Mobil savaşa neden olacak Google, Apple, RIM ve Microsoft mobil işletim sistemleri ve ayrıntıları haberimizde!


Akıllı cep telefonu pazarında dev firmalar arasındaki savaş, bu sonbaharda yine kızışacak gibi görünüyor. Dev firmalar, Google, Apple, RIM ve Microsoft mobil işletim sistemlerinin yeni sürümleriyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyorlar.

Ünlü ve güçlü firmalar bu sonbaharda mobil işletim sistemlerinin gücüne güç katıp piyasaya sürecekler. Bakalım en başarılı hangisi olacak. Yeni mobil işletim sistemleri ile beraber ilk telefonlarda bu sonbahar ayında çıkmaya başlayacak.

Google, Android Jelly Bean 4.1, Apple, iOS 6, Microsoft, Windows Phone 8 ve RIM ise BlackBerry 10 mobil işletim sistemi ile bu sonbaharda karşımızda olacak.

Sonraki sayfalarda mobil işletim sistemleri ile ilgili ayrıntılarını bulabilirsiniz.

iOS 6: Apple, 11 Haziran'daki yıllık WWDC konferansında bu sonbaharda gelecek iOS 6 güncellemelerini duyurmuştu. Bu özellikler arasındaki Facebook entegrasyonu, video arama gibi özelliklerin çoğu, Windows Phone ve Android'de bulunuyordu. Öne çıkan diğer özellikler arasında web okuma, 3D haritalar, daha akıllı bir Siri bulunuyor.BlackBerry 10: RIM, mobil işletim sistemi BlackBerry 10 işletim sisteminden bazı bölümleri mayıs ayında göstermişti. İşletim sisteminin yeni sürümü, daha temiz, yeni bir arayüzle gelecek. Bunun yanında Flow adında yeni bir çoklu görev özelliği, cümlelerinizi tahmin edebilecek. Yeni kamera işleme özellikleri, yüzleri algılayabilecek, yeni bir işlev sayesinde önceki kareye geçerek istediğiniz yüz ifadesini elde edebileceksiniz.Windows Phone 8: Mobil platform, 20 Haziran'da Microsoft tarafından tanıtılmıştı. WP8, çoklu işlemci desteği, iki yeni çözünürlük desteği ve NFC desteği ile gelecek.

Microsoft, Windows Phone 8'e VoIP özellikleri de ekliyor ve çoklu görevi daha akıcı hale getirmek üzere çalışıyor. Bazı söylentilere göre ise şirket, tek elle yazmayı kolaylaştıran bir sanal klavye üzerinde çalışıyor.

Windows Phone 8'li ilk cepler, bu sonbaharda piyasaya sürülecek.Android 4.1 "Jelly Bean": Google, Jelly Bean'i 27 Haziran'da tanıtmıştı. Bu sürümdeki en önemli değişiklikler, gözden geçirilen arama uygulaması ve yeni, genişleyebilen uyarılar. Yeni bir işlev olan Google Now ise GPS konumunuzu ve diğer uygulamalardan bazı veriler kullanarak hayatınızı organize etmenize yardımcı oluyor.

1342692997_wifi-issue-jelly-bean.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.