Mobil

Akıllı telefonun kullanıldığı sırada patlama anı, kameralar tarafından kaydedildi

Nedensiz bir şekilde alev alan ve patlayan akıllı telefonun patlama anı kameralar tarafından kayıt altına alındı.

Akıllı telefonun kullanıldığı sırada patlama anı, kameralar tarafından kaydedildi

Oldukça kullanışlı olmalarına rağmen patlama ve yanma riskine sahip olan akıllı telefonlar, bugüne kadar yüzlerce kişinin yaralanmasına neden oldular. Eğer bir akıllı telefon patlamasının nasıl gerçekleştiğini merak ediyorsanız, bu haberimizdeki video tam da size göre.

Ajay Raj Negi isimli Xiaomi Mi 4i sahibi, çalıştığı sırada telefonuna göz atmaya karar vermiş. Videoda da görebileceğiniz gibi telefonunu eline aldıktan çok kısa bir süre sonra içerisinden dumanlar çıktığını gören Ajay, anında telefonunu elinden bırakmış ve oradan uzaklaşmış. Duman yaymasının ardından önce alev alan, ardından da patlayan akıllı telefon, ofiste bulunan diğer kişilerin de paniklemesine neden olmuş.

Bu olayın yaşanmasıyla birlikte güvenlik kamerası tarafından kaydedilen görüntüleri yayımlayan ve "Akıllı telefonumda sıradan şeyler yaparken yaralanabilir, hatta ölebilirdim" yazan Ajay, yetkililerden açıklama yapmalarını talep etti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.