Mobil

Akıllı telefonunuz ruh halinizi ölçüyor! İşte o uygulama!

Emotion Sense uygulaması sizin ruh halinizi ölçüyor.

Akıllı telefonunuz ruh halinizi ölçüyor! İşte o uygulama!

Yakında doktorlarınızı cebinizde taşırsanız şaşırmayın. Akıllı telefonlar ve geliştirilen uygulamalar birçok hizmeti sizlere cebinizde taşıma fırsatı sunuyor. Şimdi geliştirilen bir uygulama ise kişilerin ruh halini ölçerek terapistlik görevi yapıyor.

'Emotion Sense' isimli uygulama Cambridge Bilgisayar Laboratuvarında geliştirildi ve kişilerin gün içindeki davranışlarını takip ederek nasıl hissettiğini ölçüyor. Akıllı telefona kurulan uygulama, kişi normal hayatına devam ederken o an nerede olduğuna, çevredeki gürültü miktarına, kimlerle iletişim kurulduğuna dair bilgiler ediniyor ve bu bilgileri analiz ediyor.

1368349830_img-phone.jpg

Hatta uygulama her gün kullanıcıya o an kendini nasıl hissettiğini soruyor. Seçenekler sunan soruya uygulama üzerinde bulunan pozitif, negatif, uykulu veya aktif hissetme arasında esnek bir şekilde yerleştirilmiş seçenekleri işaretleyebiliyorsunuz. Gün içerisinde gelen bildirim uyarı sayısını siz ayarlayabiliyorsunuz.

Android kullanıcıları için sunulan Emotion Sense Google Play Store'da mevcut.

Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

Yorumlar
Misafir
e napalim memnunsan iphone 5 ten? nealaka konuyla?
Cevapla
Misafir
iPhone 5 den qayet memnunum...
Cevapla
gakko nun yerine
olim siz gafayimi yeyisiniz. tam bir istihbarat programidir indirmeyin hah.
Cevapla
osman
Türkçe dil desteği olursa kullanilabilir şimdilik kullanamiyoz
Cevapla
Gerçekten de muhteşem bir buluş
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.